роденден

Пронајдени се 848 резултати на тема „роденден“
Радио Милева

„До последен здив, убава моја…“ Анабела ѝ го честиташе 28-от роденден на Луна, фотографиите и пораката ќе се воодушеват (фото) 

Анабела Атијас објави убава порака нешто по полноќ, на 8 март, откако пред 28 години на Денот на жената ја роди својата наследничка Луна. Заедно...
Радио Милева

Како во бајка: Синот на музичката ѕвезда Александра Пријовиќ, Александар го прослави својот петти роденден (фото) 

Синот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ, Александар, го прослави петтиот роденден, а забавата беше организирана во игротека...
Радио Милева

Премлада за „теткица“, превозрасна за тинејџерка: Снеже Велков ќе ви објасни како изгледа жена по 42-та… или барем тие како неа! (ФОТО)

Роденден е денот што го чекаме цела година… Особено кога сме деца, а потоа? Потоа кој како! Особено, која – како! Дамите најчесто...
Радио Милева

Емоции, евоцирање спомени и возвишено чувство од љубов: Постарата ќерка на Сузана Турунџиева ја разнежни мајка си (фото)

Водителката, музичар и писателка Сузана Турунџиева знае да погоди директно во срце кога треба да ги најде вистинските зборови. Од тоа...
Радио Милева

Татјана Лазаревска славеше роденден: На дамите не им се бројат годините, ама затоа со торта, песна, оро и чочек на тапан им ги слават родендените (ВИДЕО)

Роденден е денот што го чекаме цела година, без оглед на возраста. До душа кога сме деца ли помлади тоа некако госледат повеќе возбуди,...
Радио Милева

„Те сакам до месечината и назад“: Тамара Тодевска со посебна порака му го честиташе роденденот на саканиот (фото)

Македонската пејачка Тамара Тодевска својата нова љубовна врска не ја крие, а  убавите моменти со  архитектот и дизајнер на ентериери,...
Радио Милева

Жика Јакшиќ го славеше јубилејниот 60-ти роденден: Не се штедеше ама баш за ништо, а на гостите им кажа дека на подарок сака само пари (фото)

Водителот Жика Јакшиќ го прослави својот 60-ти роденден, а доказ за тоа се фотографиите направени пред ексклузивниот ресторан што го...
Радио Милева

Свекрвата на Елена „Живот со стил“ е млада дама, а познатата снаа се уште не ја вика „мама“, но сепак вака и го прави ќефот… (фото)

ТВ водителката и инфлуенсерка, Елена Најдоски или попозната како „Живот со стил“ , веќе една година е мажена жена која откако го кажа...
Радио Милева

Сузана Гавазова знаеме како танцува, ама овој пат ни мајка Руса не остана покуса: Ориенталниот роденденски танц на мајката на ѕвездата (ВИДЕО) 

Фолк пејачката Сузана Гавазова редовно ги полни кратките приказни на социјалната мрежа „Инстаграм“ со нејзини провокативни фотографии...
Радио Милева

„Роденден ми е“: Антониа Гиговска со необична торта ги потсети сите дека денес за неа е посебен ден (фото) 

Македонската млада пејачка, Антониа Гиговска на 21 јануари слави роденден. Иако велат на дамите не им се бројата годините, сепак некои...
Радио Милева

„Нашето големо момче“: Ирена Спировска со специјална торта му го честиташе роденденот на нејзиниот нејверен убавец (фото)

ТВ водителката Ирена Спировска  пред пет години во нејзиниот дом доби заштита која ја обожава  ѝ и верува најмногу од се. Ирена тогаш...
Радио Милева

Водителката со извинување за соседите: Милена Антовска под наплив на еуфорија, но и со чувство на вина (фото)

Месец јануари е посебен за ТВ водителката Милена Антовска- Станковска. Таа и нејзиното семејство имаат дупли повод за славење откако...
Радио Милева

„Моја божиќна снегулко“: Сузана Турунџиева со фотографии од болница покажа дека пред 14 години Бог ја дари со чудо! (фото)

Православните христијани три дена го празнуваат Божиќ, а на ТВ водителката, пејачка и писателка Сузана Турунџиева празникот пред 14...
Радио Милева

Весна Змијанац го прослави својот 67 роденден: Еве како изгледаше нејзиниот „трнлив“ пат до успехот (фото) 

Фолк ѕвездата Весна Змијанац, го прослави својот 67 роденден. Пејачката денес е големо музичко  име, остварена мајка и баба на две девојчиња...
Радио Милева

Прослава во домот на Дара Бубамара: Пејачката се огласи на социјалните мрежи и откри зошто денес е посебен ден (фото)

Дара Бубамара не крие колку е горда на својот син Коста, кој го доби во бракот со Милан Кесиќ, а денес имаат голема причина за славење. Имено,...