Радио Милева
по вкус на момчето

Како во бајка: Синот на музичката ѕвезда Александра Пријовиќ, Александар го прослави својот петти роденден (фото) 

Како во бајка: Синот на музичката ѕвезда Александра Пријовиќ, Александар го прослави својот петти роденден (фото) 

Синот на Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ, Александар, го прослави петтиот роденден, а забавата беше организирана во игротека во Белград.

Живојиновиќ направија вистинска бајка за својот наследник, но по вкус на момчето.

Сè беше украсено со ликовите на Спајдермен и Хулк, во црвени, црни и зелени тонови.

Балони имаше насекаде, а на централниот плакат беше испишано Аки, што е прекарот што му го даваат на личноста која го слави роденденот.

На прославата се собраа голем број деца и пријателите на Александра и Филип, а присуствуваше и пејачката Марина Тадиќ, која сними прекрасна сцена од игротеката, додека гордата баба Зорица Накиќ, мајка на Филип Живојиновиќ, сподели фотографија со внукот во прегратка.

 

Останати вести од Радио Милева