Промотер

Стефанија низ уметнички крик повикува на себеосвестување кон татковината, зашто сега најмногу сме и потребни во – „Бегаш“ (ВИДЕО)

Овој видео запис е втор од четирите спотови кои се поврзани во приказната на „Девојчето со долгата коса“, според истоимениот албум...
Промотер

Александра Јанева љубовно ранета, а нејзините солзи не ги перат ниту неговите рози во – „Дождови“ (ВИДЕО)

Александра Јанева има нов музички проект. Вчеравечер,  четврток, 01. февруари 2024 година на јавноста и ја претстави својата нова песна...
Промотер

Вештачката интелигенција ја оживеа последната отпеана песна од Тоше – „Kажу да време лечи све” (ВИДЕО)

“Кажу да време, време лечи све, ал шта ми врeди вечност без тебе”…се стиховите од рефренот на последната отпеана песна од нашата  најголема...
Промотер

Антониа Гиговска за роденденот ги почести своите обожаватели со долго чувани ноти и стихови – „Мразам што те сакам“ (ВИДЕО)

Македонската музичка ѕвезда Антониа Гиговска вчера, недела 21 јануари 2024, наполни 23 години. По тој повод својата многубројна публика...
Промотер

Таткото и ќерката во дует: Пере од „Нокаут“ и неговат ќерка Миа на заедничка семејно-музичка прошетка под – „Месечевиот сјај“ (ВИДЕО)

Групата „Нокаут“  деновиве ја промовираше новата песна „Месечевиот сјај“, која е отпеана во дует помеѓу вокалот на бендот, Никола...
Промотер

Бившата ТВ водителка на „Бекстејџ“, Ева Јовановска во видеото на „швајцарскиот Македонец“, Александар Ристовски – „Кога се љуби“ (ВИДЕО)

Велешанецот Александар Ристовски, кој  живее и работи во Швајцарија покажа дека умее да создава и убави македонски песни. Александар...