Лице в Лице

Естрадата се спрема за мекици: Иван Јованов од „Либеро бенд“ за 40-ина дена станува татко (ВИДЕО)

Иван Јованов, пејачот од „Либеро бенд“, набрзо ќе стане татко, вест која ги шокираше сите. Идните родители направија прослава во присуство...
Лице в Лице

Во „Преспав“ јавноста дозна која е Исаура, а на снимањето филмот за Џеј – „Недела“, Емра Куртишова дозна дека е бремена, но и дека татко и нема да го дочека раѓањето на нејзината ќерка Лена (ВИДЕО)

Иако за љубителите на театарската уметност и претходно не беше анонимна, особено за помладата публика како професионален актер во „Театарот...
Лице в Лице

Калиопи ја резимира 2023 година во екслузивно интервју за Вистина: „Без оглед на тоа каква планина ми тежи на плешките, јас мирно ги затворам очите“

За нашата поп -пејачка Калиопи редовно се залепени епитетите дива, кралица, најдобра… што таа во неколку наврати кажала дека нема проблем...
Лице в Лице

Миро Кацаров од „Златниот тепих“ директно на „Жешко столче“: Од ‘Бекстејџ’ си заминав зашто од некој што е пилот на авион сакаа да ме сведат на шофер на комбе!“ (ВИДЕО)

Роден штипјанец, кој веќе две децении живее и работи во македонската престолнина. Пошироката јавност го запозна уште на самите почетоци...
Лице в Лице

Уредникот на „Вистина“ Антонио Димитриевски на „Жешко столче“: „Ние сме таблоид, но името доволно кажува дали објавуваме лажни вести“ (ВИДЕО)

Некогашен музичар кој свирел на тапани во неколку значајни македонски рок групи, меѓу кои најпозната е секако „Меморија“ со која го...
Лице в Лице

Јован Јованов: “Имав желба уште една песна или ремикс да пуштам чисто заради мое задоволство, но не и да работам на враќање на мојата пејачка кариера како порано“

Јован Јованов, композитор, продуцент, пејач… Основач и предводник на некогаш мегапопуларната тинејџерска атракција, групата „Магија“...
Лице в Лице

Nucci: Направив хумано дело за Јелена Карлеуша, ставив Инстаграм стори да го слушнат нејзиниот албум (ВИДЕО)

Nucci станува сè попопуларен, особено меѓу младите. Смета дека за неговата кариера е заслужна короната, а песната „Бебо“ доживеа голем...
Лице в Лице

Џејла Рамовиќ: „Досадна сум за медиумите, а не престануваат да ме спојуваат со Марија Шерифовиќ“ (ВИДЕО)

Една од најпопуларните млади балкански  музички ѕвезди Џејла Рамовиќ во интервју за најгледаниот естраден ТВ магазин „Бекстејџ“...
Лице в Лице

Тијана Дапчевиќ во поткастот кај Лазаров: „Јас ум ти како македонското здравство, кај мене мора да закажеш со мој термин за да ти дојдам“ (видео)

Пејачката Тијана Дапчевиќ беше гостин во најновиот поткаст кај Стефан Лазарав, а во долгиот муабет, Тијана опуштено раскажа нови и интересни...
Лице в Лице

Перо Антиќ: „Кога ќе си со некој во врска, треба да сте вие двајца, а не да има уште сто попатни луѓе во таа врска“ (ВИДЕО)

Тој е еден од најдобрите и најпознатите македонски кошаркари на сите времиња. Некогашен играч на „Работнички“, „Црвена Ѕвезда“, „АЕК“, ...
Лице в Лице

„Урбан ФМ“ – генерален покровител и медиумски поддржувач на „Макфест“: “Урбан ФМ е радио за млади, убави и ‘будали’ во душата… останатите и остарените слободно можат да сменат станица”

1. Урбан ФМ покрај новата сопственичка структура однеодамна и музички и содржински се ребрендираше… Што ја наметна потребата од менување...
Лице в Лице

Ламбе Алабакоски: „Со тоа што го направив не се прославив, но луѓето разбраа зошто тоа го сторив, за што и ден – денес добивам закани“ (ВИДЕО)

Некогашното талентирано момче кое произлезе од музичкото натпреварување „Потрага по ѕвезди“ за кусо време и самиот се вивна меѓу...
Лице в Лице

Иван Јованов реши да отвори душа и јавно се исповеда: Пејачот раскажа за односот со Антониа, се’ за новата девојка, идниот брак и бебето што доаѓа… (ВИДЕО)

По турбулентната година во која беше многу повеќе приватно отколку професионално во фокусот на јавноста, по се’ што му се случуваше...
Лице в Лице

 Дијана Оу – Џи меѓудругото и отворено проговори за своите „Only Fans“ услуги: „Најбизарното нешто што ми го побарале е да им продадам свој и*мет и у*ина за 500 евра“! (ВИДЕО)

 Дијана Оу – Џи седната на “жешко столче“ јавно обзнани дека решила да се одјави… од македонската музичка сцена. Скромно тврди: ...