дочек

Пронајдени се 15 резултати на тема „дочек“
Радио Милева

Еротска долна облека, жартиери, секси гаќички, провидни градници… вака се подготвуваа(т) за „Денот на вљубените“ познатите македонски убавици (ФОТО+ВИДЕО)

14-ти февруари или Св. Валентин, за оние што ќе го прескокнат Св. Трифун. Денот на вљубените, во кој љубовта се споделува  повеќе од вообичаеното,...
Радио Милева

Лила Филиповска покажа како се чека Нова Година во интимна атмосфера за двајца: Твојот Дедо Мраз сум јас! (ФОТО)

Празници се ближат, празници се нижат… Нова Година  е веројатно најубавиот, најпосакуваниот, најблескавиот, најбајковитиот… Испраќање...
Лице в Лице

Калиопи ја резимира 2023 година во екслузивно интервју за Вистина: „Без оглед на тоа каква планина ми тежи на плешките, јас мирно ги затворам очите“

За нашата поп -пејачка Калиопи редовно се залепени епитетите дива, кралица, најдобра… што таа во неколку наврати кажала дека нема проблем...
Радио Милева

Тамара Ѓуриќ на новогодишен дочек се појави полугола: Сите погледи вперени во градите на српската стралета (ФОТО)

Старлетата Тамара Ѓуриќсе појавила  на новогодишната реприза во еден познат хотел во Белград, каде гостите за „патерица“ ги забавувала...
Радио Милева

Тара Симов со разголени гради во Скопје ја дочека 2023-та: Ријалити ѕвездата со македонско потекло имаше силиконска промоција за Нова година? (ФОТО)

Старлетата со македонско потекло Тара Симов неодамна реши да ја надгради својата „тенка предница“, па стави силикони. Нешто да направиш, ...
Радио Милева

Тијана Милентијевиќ во Скопска Црна Гора дочекана како вистинска „жена од султана“, а пејачката покажа дека има и глас и стас, ама и душа широка (ВИДЕО)

Вчеравечер,  14. август 2022 година (недела)  се одржа завршната вечер на која  се одигра големото финале, на кое беа прогласени победниците...
Радио Милева

Опозицискиот политичар Бошко Обрадовиќ жестоко ја прозва, Карлеуша брутално му возврати: „Јас како родена белграѓанка не сум сигурна дека сме родени во ист град, кој го нарекувате „свој“!

Јелена Карлеуша одговори на прозивката на опозицискиот политичар Бошко Обрадовиќ, кој нејзиниот новогодишен настап го нарече антимузички...
Радио Милева

Претскажување судбина, гатање, срж од желка и млеко од палма за вечера, забава со панаѓурска фолк пејачка и журка до мугри со радио „Техеран“: Дали е ова најбизарниот дочек на новогодишната ноќ на Балканот? (ФОТО)

Највеселата и најлуда ноќ, онаа новогодишната секако, луѓето ќе ја поминат во различен амбиент, со различно друштво, различна трпеза,...
Радио Милева

Организиран дочек во Србија, нема да има: Музичките ѕвезди ги откажаа своите настапи за новогодишната ноќ

Во соседна Србија организирани дочеци на Новата Година дефинитивно нема да има.  По ставот на Кризниот штаб дека не треба да има организиран...
Радио Милева

На Џејла Рамовиќ родното Горажде и приреди спектакл: Победничката на „Ѕвездите на Гранд“ ја дочекаа 10.000 луѓе (ФОТО)

По победата во 13-тата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ добредојде дома и посакаа над 10.000 луѓе пред Градската сала во нејзиниот...
Мегафон

Вардарци триумфално дочекани, добија грандиозна прослава, а народот се поклони пред Стоилов: „Столе ти си наша икона“

Вардарци добија грандиозна прослава по големата победа по која станаа европски прваци. Народот се сплоти на скопскиот плоштад каде...
Радио Милева

„Proud“ ечеше на скопскиот аеродром: Македонскиот тим се врати дома – еве ја еуфоричната атмосфера (фото)

Македонскиот евровизиски тим пристигна дома – се врати во Скопје. Веднаш по слетувањето на скопскиот аеродром ги пречекаа армија обожаватели...
Мегафон

Во скопски Центар дочек за Нова година сепак ќе има: Тамара, Некст тајм и Ај Кју на „Сквер Јадран“, Арнаудова, Бени, Ориѓански… извисија?

Откако Град Скопје реши да ја откаже централната новогодишна прослава и парите да ги донира во хуманитарни цели, прослава сепак ќе...