година

Пронајдени се 26 резултати на тема „година“
Радио Милева

Да тргне на љубов и убаво: Тамара Тодевска стопена во неговата прегратка – „Создадена сум да те сакам“ (фото)

Пејачката Тамара Тодевска уште од пред неколку месеци започна јавно да ја експонира својата нова љубовна врска по крајот на бракот...
Лице в Лице

Калиопи ја резимира 2023 година во екслузивно интервју за Вистина: „Без оглед на тоа каква планина ми тежи на плешките, јас мирно ги затворам очите“

За нашата поп -пејачка Калиопи редовно се залепени епитетите дива, кралица, најдобра… што таа во неколку наврати кажала дека нема проблем...
Радио Милева

Еден кадар за поглед кон совршената празнична магија во домот на Даниел Кајмакоски: На пејачаот му требаат само овие две најважни нешта и ништо повеќе (фото)

Од 2023 година остануваат уште малку денови пред да ја испратиме и да ја дочекаме Новата. Во очи на претстојната година, за познатите најчесто...
Радио Милева

Цеца ја сублимираше годината што изминува, а откри и што посакува во Новата: „Желбата ми е Анастасија и Немања да добијат бебе“ (фото)

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ синоќа ги сумираше впечатоците од годината што изминува и отворено призна што посакува во следната која...
Радио Милева

Еве што и „предвидоа“ за оваа година на Антониа Гиговска: Работите и се под контрола… или вон неа? (ФОТО)

Антониа Гиговска со една споделена инстаграм порака или поточно „туѓ цитат на своја сметка“ ја збуни јавноста, оставајќи ја во дилема....
Живот и Стил

Последниот број од годината на раѓање ја открива вашата судбина: Откријте дали сте предодредени да уживате или да се трудите до крајот на животот

Последниот број во вашиот датум на раѓање открива кој елемент и особина владее со вашиот живот Погледнете кој елемент го носи последниот...
Радио Милева

„Ќе оставам некои луѓе“: Тамара Тодевска прави чистка во старата година и 2023-та ја почнува со радикален чекор (фото)

Годината која изминува, а и се бројат уште само неколку дена, за пејачката Тамара Тодевска веќе е сублимирана со она што се случи и донесе...
Радио Милева

Накова ја испраќа 2022 во свој стил: Најжешкото од изминатите 12 месеци за уште пожесток почеток на Новата 2023-та (фото)

Ако изминатите години можевме да погледнеме жешки празнични фотографии од разголените Македонки меѓу кои беа пејачки, водителки, манекенки,...