пејач

Пронајдени се 590 резултати на тема „пејач“
Радио Милева

Слоба и Јелена Радановиќ направија свадба од бајките: Пејачот и невестата пресреќни поради свадбената веселба (фото)

Фолкерот Слоба Радановиќ и неговата сопруга Јелена се заколнаа на вечна љубов пред Бога, а сега решија да направат и голема свадбена...
Радио Милева

Шако Полумента ова нема никогаш да го заборави: „Се мачев за да купам телевизор, а потоа преку ноќ ја опремив цела куќа“ (фото)

Популарниот српски пејач Шако Полумента се наврати на своите почетоци и истакна дека е горд на се’ што создал во својата 30-годишна кариера. Во...
Радио Милева

Самиот си кажа дека го има најмалиот полов орган на светот: Тој е сон на многу жени, се откажа од милионите на татко му и живее по свој терк (фото+видео)

Тој е еден од најголемите заводници на светската сцена. Велат дека има совршено лице, вечно „бејби фејс“, но дека е и многу мажествено...
Радио Милева

Пријателките јавно и порачаа дека и љубоморат: Водителката Живкица на блиска средба со светски славниот пејач (фото)

На ТВ водителката Живкица Каленикова се почесто почна да и биде погодено друштвето и тоа со не она секојдневното, туку специјално и...
Радио Милева

Штркот слета: Семејството на Мики Секуловски стана поголемо – пејачот од „Ѕвездите на Гранд“ горд за новата животна улога (фото)

Актуелниот учесник во „Ѕвездите на Гранд“, Мики Секуловски има убава и голема причина за веселба и славење. Имено, семејството на Мики...
Радио Милева

Никој не очекуваше ваков потег: Првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ објави снимка со популарниот пејач и екс- партнер (фото)

Првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ, Весна Јоксимовиќ е исклучително активна на социјалните мрежи. Со оглед на тоа што објавува разновидни...
Радио Милева

Игор Џамбазов го умреа: Лажната вест на социјалните мрежи ја распамети и наежи македонската јавност иако беше само обична глупост (ФОТО)

Социјалните мрежи дефинитивно станаа „поле за натпревар кој поголема глупост ќе објави“.  Врие од  она што се нарекува: „Она од што...