група

Пронајдени се 18 резултати на тема „група“
Радио Милева

Љубовта е минлива, ама интересот е вечен: За Џими и Анета Молика работата има своја цена, иако приватно разделени, повторно заедно на сцена (фото)

Познатата музичка сега веќе екс- брачна двојка Анета Љумаковска и Џими Мицевски од „Молика“, сакале или не ќе бидат службено заедно...
Радио Милева

Анета Љуманковска екс Молика по разводот редовно први големи промени, а овој пат на сцената има ново засилување (фото)

Веруваме дека намногумина им треба време да помислат за кого точно станува збор кога ќе се каже Анета Љуманковска, но тоа е попозната...
Радио Милева

Џими си го кажа своето за разводот со Анета, а сега и таа доби потреба да се изјасни јавно: „Се’ што се случува е со некоја причина“

Откако по 22 години и брак и професионална соработка во нивната група „Молика“, музичарот Џими Мицевски и пејачката Анета Мицевска...
Радио Милева

По написите дека се решени да стават крај со Анета по две децении брак, се огласи Џими: „Не сме ни први, ни последни“

Како гром од ведро небо викендов на домашните портали проструи веста дека музичката брачна двојка Анета и Џими Мицевски од групата...
Радио Милева

Атрактивната русокоса Ивана од танчарската група на Јелена Карлеуша со секси слика и брутална порака до жените што ја озборуваа: „Во ова мое убаво га*е можете и да ме бакнете“ (ФОТО)

Атрактивната русокоса од танчарската група на Јелена Карлеуша, сексапилната Ивана Ива Стевановиќ многумина воодушевува како со својата...
Радио Милева

На Драгана Катиќ – водителката на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“, овој некогаш познат пејач и бил голема љубов (ФОТО)

Пејачот на  некогаш мегапопуларната група „Дивљи кестен“, која жареше и палеше во 90-тите години, Игор Старовиќ отсекогаш, а особено...
Радио Милева

„Менуваме се’ за Евросонг“: Членките на групата „Хурикејн“ по негативните коментари откриваат што подготвуваат за Ротердам (видео)

Групата „Хурикејн“ следниот месец ќе ја претставува Србија на „Евровизија“ во Холандија, а членовите на групата, заедно со тимот...
Радио Милева

Членката на групата „Хурикејн“ е една од ќерките на Кнез, а ова е помалата која не е ништо помалку атрактивна од сестра си (фото)

Пејачот Ненад Кнежевиќ Кнез (53) има две ќерки, постарата Ксенија Кнежевиќ (25), која е член на групата „Хурикејн“ и јавноста многу добро...