Радио Милева
без влакна на јазикот

Огњен Амиџиќ пред камери го поткачи пејачот: „Глупаво е да ја носиш љубовницата дома“

Огњен Амиџиќ пред камери го поткачи пејачот: „Глупаво е да ја носиш љубовницата дома“

Водителот Огњен Амиџиќ беше домаќин на бројни гости од јавниот свет, а меѓу нив беше и фронтменот на групата „Лексингтон“, Бојан Васковиќ.

На сите им се познати шегите на Огњен, но понекогаш се случува тие да не им одат секогаш добро на гостите, а тоа изгледа беше случај и сега.

Амиџиќ го замоли пејачот да наброи што не сака неговата сопруга кај него.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by AmiG Show (@amigshow)

– Заборавам, понекогаш недостаток на внимание, третото не постои – рече Васковиќ.

– Глупаво е да внесеш љубовница во куќата – рекол Огњен во свој стил, но се чини, од реакцијата на гостинот, оваа шега баш и не му се допаднала.

Покрај Бојан, гости беа Драгана Мирковиќ, Џана Смајо, Мирза Селимовиќ и Аднан Бабајиќ.

фото: Printscreen/Printscreen/AmiGShow/ Instagram

Останати вести од Радио Милева