водител

Пронајдени се 121 резултати на тема „водител“
Радио Милева

Огњен Амиџиќ доби син: Водителот објави фотографија со симбол на Инстаграм и им се обрати на своите следбеници (фото) 

Водителот Огњен Амиџиќ доби син со колешката Мина Наумовиќ, на кого му дадоа необично име. Огњен и Мина со нетрпение го чекаа нејзиното...
Радио Милева

Штркот само што не слетал: Сопругата на Огњен Амиџиќ ја покажа последната подготовка пред породување (фото) 

Мина Наумовиќ навлезе во деветтиот месец и секој ден чека да се породи и да донесе девојче. Таа и нејзиниот сопруг Огњен Амиџиќ денеска...
Радио Милева

Огњен Амиџиќ ги собра сите поглади во кафуле поради маркантното женско друштво – бремената сопруга и атрактивната „баба“ докторка (фото)

Мина Наумовиќ пред неколку дена влезе во деветтиот месец од бременоста, но тоа не ја спречува и понатаму да биде активна. Сопругата на...
Радио Милева

Жика Јакшиќ го славеше јубилејниот 60-ти роденден: Не се штедеше ама баш за ништо, а на гостите им кажа дека на подарок сака само пари (фото)

Водителот Жика Јакшиќ го прослави својот 60-ти роденден, а доказ за тоа се фотографиите направени пред ексклузивниот ресторан што го...
Радио Милева

Сопругата на Амиџиќ објави фотографија непосредно пред породување: Мина Наумовиќ блеска во 9-ти месец од бременоста (фото)

Водителот Огњен Амиџиќ чека дете со Мина Наумовиќ, а таа непосредно пред породувањето редовно се огласува на социјалните мрежи. Мина...
Радио Милева

Игор Џамбазов го умреа: Лажната вест на социјалните мрежи ја распамети и наежи македонската јавност иако беше само обична глупост (ФОТО)

Социјалните мрежи дефинитивно станаа „поле за натпревар кој поголема глупост ќе објави“.  Врие од  она што се нарекува: „Она од што...
Радио Милева

Ване Маркоски посака патување, но го мачеше голем проблем за кој најде чаре: „На пат, ама душата на место“ (фото+ видео)

Празничниот период и слободните денови од работа, барем за некои меѓу кои е и ТВ и радио водителот Ване Маркоски, едноставно е совршен...
Радио Милева

Актерот Жарко Димоски стопен од љубов на прва прошетка со синчето: Смислата на животот е во неговите раце (фото)

Познатиот млад македонски актер, ТВ водител и пејач, Жарко Димоски ги живее едни од најубавите денови откако стана татко за првпат. Додуша,...
Радио Милева

Трудната девојка на Огњен Амиџиќ излезе со соопштение дека и е доста од понижување: „Трпам со месеци“ (фото)

Огњен Амиџиќ и неговата дваесет години помлада колешка Мина Наумовиќ во април открија дека се во емотивна врска, не многу време откако...