Радио Милева
славеникот со широко срце

Жика Јакшиќ го славеше јубилејниот 60-ти роденден: Не се штедеше ама баш за ништо, а на гостите им кажа дека на подарок сака само пари (фото)

Жика Јакшиќ го славеше јубилејниот 60-ти роденден: Не се штедеше ама баш за ништо, а на гостите им кажа дека на подарок сака само пари (фото)

Водителот Жика Јакшиќ го прослави својот 60-ти роденден, а доказ за тоа се фотографиите направени пред ексклузивниот ресторан што го изнајмил за таа пригода.

Водителот се потруди за својот јубилеј, не штедеше ни на украси, ни музика, ни храна, а богами ни на број на гости.

За одличната атмосфера што ја создаде водителот сведочат бројни гости од забавните, политичките и актерските кругови, но тоа не е она што ја одбележа вечерта.

Жика Јакшиќ го прослави својот 60-ти роденден со единствена желба да ги донира своите роденденски подароци, со оваа намера со поканата ги информираше гостите за своите идни активности, поради што сите со плико во рака се појавија на прославата на водителот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zika Jaksic (@zika.jaksic)

Парите веројатно ќе бидат префрлени на оние на кои им се најпотребни. За ова своевремено ќе се одлучи омилениот водител и автор на емисијата „Никогаш не е доцна“, секако најважни се неговите убави желби и хуманитарна цел.

Ова не е првпат Жика да учествува на хуманитарни настани, но бидејќи е скромен, ретко зборува за тоа.

На крајот на краиштата, тој се води од идејата да помогне, а не да зборува за тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zika Jaksic (@zika.jaksic)

Неговата последна акција, сепак, крена толку голема медиумска прашина што за неа ќе се зборува со месеци.

Меѓу гостите на Јакшиќ, Милица Павловиќ, Милица Тодоровиќ, Снежана Ѓуришиќ, Боба Живојиновиќ, Ивица Дачиќ кои дојдоа на прославата со синот и снаата Драгана Миќајубаловиќ, Стеван Анѓелковиќ, Саша Матиќ, Аца Пејовиќ…

фото:Instagram printscreen/ zika.jaksic

Останати вести од Радио Милева