ѕвездите на гранд

Пронајдени се 894 резултати на тема „ѕвездите на гранд“
Радио Милева

Андријана Петрушовска со „Зајди зајди“ доминираше во „Ѕвездите на Гранд“: Изведба за ежење и восхит – „Ти си наша гордост“ (видео)

Најновото издание од шестиот круг на регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“ беше вистинско музичко доживување за гледачите. Како се...
Радио Милева

Талентиран за музика, ама не и за девојки: Мики Секуловски е ултра актуелен во регионот, но на љубовен план и не му е така сјајно (фото)

Велешанецот Мики Секуловски (36) од ден на ден станува се поакуелен не само кај нас, туку и пошироко во регионот, а се’ тоа благодарение...
Радио Милева

Марија Шерифовиќ повторно ја поткачи Вики Миљковиќ, овој пат уште пожестоко: „Таа не треба да седи овде!“ (видео)

Ако претходно додека беше Карлеуша во жири постојано влегуваше во клинч во Вики, сега „мала од скандала“ доби замена кога караниците...
Радио Милева

Андријана Петрушовска како божица во шестиот круг од „Ѕвездите на Гранд“: Возбудливо издание на македонското девојче од кое секој сака да ѕирне што крие наметката (фото)

Атрактивна, харизматична, егзотична, а пред се’ талентирана, дарена од Бога со моќен глас кој не остава рамнодушни за да посакаат да...
Радио Милева

Слободан стана Сања: Два пати се пријавуваше во „Ѕвездите на Гранд“, прво под вистинското име, а подоцна се претстави како русокосата Сања! (ФОТО)

Јавноста и публиката Слободан го запознаа во 2003 година, кога за прв пат се пријави на аудиција за „Ѕвездите на Гранд“. Како што изјави,...
Радио Милева

Мики Секуловски повторно издоминира на сцената на „Гранд“, а неговиот импресивен настап ја збуни новата водителка Ана Севиќ (видео)

За македонските фанови и гледачи на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, од емисија во емисија станува се’ повозбудливо. Па така, од...
Радио Милева

Од „Ѕвездите на Гранд“ не излегуваат само ѕвезди, туку и бракови: Македонската пејачка не ни насетуваше нешто вакво – „Да знаевме што се’ не чека…“ (фото)

Пред повеќе од четири години судбината ги соедини да бидат на иста сцена, денес токму таа судбинска средба ги смести под ист кров, во...
Радио Милева

Саша Поповиќ проговори за новата водителка и промените во „Ѕвездите на Гранд“: Двајца членови на жирито нема да присувствуваат, еве зошто (фото)

Снимањето на емисијата „Ѕвездите на Гранд“ продолжува и по зимскиот распуст, а Саша Поповиќ веднаш најави големи промени. Водителката...
Радио Милева

Еве која ќе ја замени бремената Сања Кужет во „Ѕвездите на Гранд“: Пејачката по втор пат како водителка (ФОТО)

Поранешната пејачка и водителка Ана Севиќ, како што пренесуваат медиумите, ќе ја замени Сања Кужет како водителка во „Ѕвездите на Гранд“....
Радио Милева

Македонска доминација во „Ѕвездите на Гранд“: Мики и Андријана покажаа дека победата повторно може да биде наша (видео)

Жирито на „Ѕвездите на Гранд“ не ретко знае да каже дека Македонија е најплодната почва на музички таленти, па дури и дека им е чудно...
Радио Милева

Брутална караница за македонскиот кандидат во „Ѕвездите на Гранд“: Марија жестоко ја поткачи Вики – „За ова во Америка би влегла во затвор“ (видео)

За раководството на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ и повеќе од добро познато е дека препирките и се почестите караници...
Радио Милева

„Гранд“ спроведе анкета за тоа која водителка ќе ја наследи Сања Кужет: Шест дами се во игра, некои имиња ќе ве шокираат (ФОТО)

Сања Кужет наскоро ќе замине на породилно и ќе ја напушти водителската улога во „Ѕвездите на Гранд“, па некој ќе мора да ја замени.   На...
Радио Милева

Мики Секуловски доби пофалби од жирито како ниеден кандидат досега: „Ти си сигурен финалист“ (видео)

Во „Ѕвездите на Гранд“ македонските кандидати отсекогаш биле и важеле за едни од најдобрите во шоуто.  Таков е случајот и сега со учеството...