брак

Пронајдени се 720 резултати на тема „брак“
Љубов и Секс

Дали сте подготвени за брак? Пред да се одлучите на овој чекор, важно е да добиете одговори на многу прашања

Бракот е заедница меѓу двајца луѓе што се заснова на љубов и почитување, но исто така бара многу труд и компромиси. Токму поради тоа треба...
Радио Милева

ВИСТИНА ексклузивно открива: Бракот на Антониа и Роберт нема да остане само на потпис во матично, викендов се спрема СВАДБА ГОЛЕМА – „Имаме позитивна трема и возбуда!“ (фото)

Помина речиси една година откако пејачката Антониа Гиговска и нејзиниот сакан, сегашен сопруг и татко на нивното дете, музичарот Роберт...
Радио Милева

Од „Ѕвездите на Гранд“ не излегуваат само ѕвезди, туку и бракови: Македонската пејачка не ни насетуваше нешто вакво – „Да знаевме што се’ не чека…“ (фото)

Пред повеќе од четири години судбината ги соедини да бидат на иста сцена, денес токму таа судбинска средба ги смести под ист кров, во...
Радио Милева

„Јас и Марко повеќе не сме заљубени“: Луна Ѓогани откри детали од бракот што досега никој не ги знаеше (фото) 

Победничката на „Задруга 2“ и јутјуберка Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ создадоа свој свет и оаза на мирот, а откако станаа родители по...
Радио Милева

Сузана Гавазова славеше годишнина: Распеаната струмичанка ужива една деценија во брачна хармонија! (ФОТО)

Естрадните ѕвезди заради својоата професија имаат и специфичен начин на живот, кој неретко е далеку од хармоничен, особено кога е бракот...
Радио Милева

„Нека се плашат од Бога…“: Сека Алексиќ бесна поради гласините дека нејзиниот сопруг направил дете на дадилката (фото)

На социјалните мрежи со денови кружи „информација“ дека сопругот на Сека Алексиќ станал татко на дете со дадилка. Сека Алексиќ веднаш...
Радио Милева

Љубовта е минлива, ама интересот е вечен: За Џими и Анета Молика работата има своја цена, иако приватно разделени, повторно заедно на сцена (фото)

Познатата музичка сега веќе екс- брачна двојка Анета Љумаковска и Џими Мицевски од „Молика“, сакале или не ќе бидат службено заедно...
Радио Милева

Крај на децениската љубов на Харис Џиновиќ и дизајнерката Мелина: Пејачот се ислил од домот, а разводот е во тек (фото)

Мелина и Харис Џиновиќ се разведуваат. Еден од најпознати естрадни парови на Балканот, Харис и Мелина Џиновиќ решија да стават точка...
Радио Милева

Гавазова и Гиговска галамеа во пакет кај Жаре Бербер: И двете без мажите не одат на настап, а открија и зошто… (видео)

Во најновото издание на „Галама шоу“, домаќинот Жаре Бербер имаше две атрактивни гостинки, едната ѕвезда од фолк сцената, а другата...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски и сопругата Марина славеа годишнина од бракот: „Ти си најдобриот човек што го познавам“ (ФОТО)

На Даниел Кајмакоски дефинитивно му цветаат рози во приватниот живот. Додека неговата бивша жена Кристина Димитри „пуштена на најсилно“...