јелена карлеуша

Пронајдени се 912 резултати на тема „јелена карлеуша“
Радио Милева

Со оваа диета Јелена Карлеуша изгубила 10 килограми за да зачекори на писта заедно со познатите манекенки (фото)

Јелена Карлеуша се појави како специјална гостинка на неодамна одржаната ревија на брендот „Vetements“, во рамки на Париската модна недела....
Радио Милева

„Мојата земја, во која копиите се подобри од мене, никогаш не ми пружи рака“: Се огласи Јелена Карлеуша по тврдењата дека Теја Дора ја копирала (фото)

Поп дивата Јелена Карлеуша не ја следеше „Песната на Евровизија“ поради деловните обврски и ревиите на кои прошета на модната недела...
Радио Милева

По Карлеуша и Прија и наша Антониа: Од грло до глуждови во леопардов принт креација, како моден тренд или комшиска имитација? (ФОТО)

Покрај песните и пеењето, однесувањето, изгледот, имиџиот… заедно со доброто менаџирање се пресудни за кариерата на еден естраден...
Радио Милева

Снимка која ја разбранува јавноста: Вака изгледаше Јелена Карлеуша без силикони на свои 18 години (фото+видео)

Снимката од Јелена Карлеуша стара 28 години се појави на еден профил на Инстаграм. Јелена Карлеуша денес важи за една од најголемите...
Радио Милева

Карлеуша има невозвратена љубов од Душко, но за Св.Валентин доби подарок за кој е пресреќна – еве и од кого (фото)

На пејачката Јелена Карлеуша и пристигна подарок за Денот на вљубените. Секако тоа не беше од Душко, па реши да не крие и да открие од...
Радио Милева

Карлеуша најави дека ќе ги тужи Цеца и Фута за уривање на најзиниот Јутјуб канал, па брутално порача: „Човечкото дно очигледно доби свој подрум“ (ФОТО)

Јелена Карлеуша се огласи на својот Инстаграм профил откако директорот на мрежната компанија „Конект“ Владимир Мариќ за српски Курир...
Радио Милева

Прво учество на Беовизија, нула поени од целото жири и по тој стрес, чаша вотка на екс: Карлеуша го раскажа своето прво пијанство (ФОТО)

Јелена Карлеуша се присети на моментот кога за прв и последен пат во животот испила капка алкохол со водителот Иван Гајиќ на почетокот...
Радио Милева

Вакво нешто не очекувате Карлеуша да каже, повторно му ласкаше на Душко, а во пофалбите себе си се стави на пиедестал (фото)

Јелена Карлеуша не крие дека нема никаков контакт со сопругот Душко Тошиќ иако се во формален брак. Во моментов немаат ни директна комуникација....
Радио Милева

Карлеуша совршено полна со самодоверба одново се сликаше „пиштол гола“: Кога вака изгледате, не треба ништо на себе да носите“! (ФОТО)

Јелена Карлеуша одново шокира. Белградската „мала од скандала“ нема ден да не ја распамети јавноста со скандалозни изјави, однесување,...
Радио Милева

Карлеуша што сака – тоа прави во Дубаи: Белградската „мала од скандала“ приреди уште едно визуелно уживање со своето „еротското дивеење“

Јелена Карлеуша веќе неколку дена го минува својот одмор во Дубаи, уживајќи во еден од најлуксузните хотели на Емиратите за кој одвоила...
Радио Милева

„Бедници и лицемери“: Карлеуша жестоко навредуваше актери и музичари поради една фотографија на социјалните мрежи (фото) 

Јелена Карлеуша изминатиот период беше главна тема на медиумите, најмногу поради јавните навреди на сметка на нејзините колеги, кои...