фустан

Пронајдени се 207 резултати на тема „фустан“
Радио Милева

Андријана Петрушовска е топ пејачка, ама и неоткриен топ модел: „Ѕвездата на Гранд“ како огнен Феникс во фустан од кој остава без здив (фото)

Македонија преку своите импресивно талентирани кандидати, секоја година доминира во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Успехот...
Радио Милева

Карлеуша има невозвратена љубов од Душко, но за Св.Валентин доби подарок за кој е пресреќна – еве и од кого (фото)

На пејачката Јелена Карлеуша и пристигна подарок за Денот на вљубените. Секако тоа не беше од Душко, па реши да не крие и да открие од...
Радио Милева

На Сања Маринковиќ и испаднаа градите додека позираше: Водителката без да сака ги покажа атрибутите кои ги има (фото)

Сања Маринковиќ со години е на малите екрани, а позната е како една од ретките водителки која никогаш ништо не корегирала на себе, па...
Радио Милева

Северина и го „пукна филмот“ на Карлеуша – причина фустан од 5 илјади евра: „Прескап, а го носи во шупа!“ (видео)

Јелена Карлеуша неодамна јавно ја осуди Северина обвинувајќи ја дека го уништила фустанот кој Јелена сакала да го купи. Јелена го изрази...
Радио Милева

Николија го отвори плакарот на мама Весна Змијанац и го позајми фустанот за кој некогаш жените лудуваа (фото)

Само неколку луѓе имаа можност да ѕирнат во гардероберите на Весна Змијанац и Николија Јовановиќ. Нормално е дека мајка и ќерка после...
Радио Милева

Најубавата жена во Холивуд ја покажа интимната зона: Нејзиниот фустан го одзема здивот, а тоа што e одоздола ќе ви го зголеми притисокот (фото)

Папарацо фотографите ги „уловиле“ холивудската актерка Меган Фокс и нејзиниот вереник Машин Ган Кели на свечен состанок, односно...
Радио Милева

Анабела Атијас ги истакна бујните гради во тесен фустан од латекс и ги воодушеви сите со својот изглед во петтата деценија (фото) 

Анабела Атијас по кратка пауза се врати на музичката сцена и сега настапува речиси секој викенд. Пејачката овој пат  прво сподели видео...
Радио Милева

Сите погледи вперени во неа: Јелена Карлеуша се појави во црна венчаница на настан и предизвика реакции (фото)

Поп дивата Јелена Карлеуша ги изненади сите присутни со посебен стајлинг за настан во главниот град кој се одржува во луксузен хотел...
Радио Милева

Елеонора Миљковиќ покажа дека нејзината умешност на владеењето со јазикот има еротска моќ: Свадбена предигра со лижење за увце за возбудлива и бурна ноќ! (ВИДЕО)

Атрактивната скопска ријалити убавица  Елеонора Миљковиќ кон крајот на минатата 2022 година го кажа судбоносното да и стапи во брак со...
Радио Милева

Водителките Ирена и Адријана во ист фустан пред камери, првин го носеше едната, а потоа го позајми другата (фото)

За дамите кои имаат јавна професија и се појавуваат пред камери и публика, нималку не е лесно постојано да се биде стилизиран од глава...
Радио Милева

Селма Бајрами без гаќички: Пејачката без долна облека позира самоуверено и без комплекси на 43 години (фото) 

Пејачката Селма Бајрами досега неколку пати зборуваше за кавгите што ја имаше со поранешниот сопруг околу старателството над детето,...
Радио Милева

Длабоко деколте и раскошна женственост: Џенифер Лопез блесна во едно од најдобрите изданија досега  (фото) 

Познатата пејачка и актерка Џенифер Лопез важи за една од најубавите и најзгодните жени на светот, а сега повторно ги воодушеви сите...
Радио Милева

Елеганција со став и мистичност: Викторија Лоба со непогрешлив моден избор потребен на секоја дама (фото)

Пејачката Викторија Лоба стана најголем репрезент на се повеќе познати брендови кои се рекламираат во нашата земја. Со својата руска...
Радио Милева

Елегантна дама со деколтиран фустан од црна тантела: Медената хероина Атиџе со нова храбра трансформација (фото)

Велат дека секое чудо три дена трае, а тоа и не е така далеку од вистината ако се земе фактот дека околу документарецот „Медена земја“...
Радио Милева

Ако мислевте дека сте го виделе најпровокативното од Гавазова се лажете, таа овој пат шокира со деколте од кое ќе ви падне вилицата (видео)

Сезоната за „жетва“ на музичарите се уште трае, а фолк пејачката Сузана Гавазова е турбо активна и ангажирана да пее онаму каде најмногу...
Радио Милева

Џејла Рамовиќ ги засени светските убавици во Венеција: Пејачката прошета по црвениот тепих во комбинезон со интересен детаљ (фото)

Свечено беше отворен јубилејниот 80. Меѓународен филмски фестивал во Венеција, кој ќе трае до 9 септември. На овој гламурозен црвен тепих...