џејла рамовиќ

Пронајдени се 73 резултати на тема „џејла рамовиќ“
Радио Милева

Оваа професија е нејзината втора љубов: Џејла Рамовиќ откри со каква работа би се занимавала да не беше пејачка (фото)

Поранешната победничка на „Ѕвездите на Гранд“, младата музичка ѕвезда Џејла Рамовиќ, призна дека отсекогаш тежнеела да стане пејачка,...
Радио Милева

Џејла Рамовиќ ненајавено и се појави на роденденот и ја изненади, а славеничката заврши во солзи (ВИДЕО)

Победничката на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ пред неколку дена се појавила како изненадување на една роденденска...
Радио Милева

Џејла Рамовиќ призна дали го преболела поранешниот – пејачката откри работи од нејзиниот личен живот (фото)

Пејачката Џејла Рамовиќ го држи својот приватен живот подалеку од очите на јавноста и ретко зборува за тоа. Џејла неодамна излезе од...
Радио Милева

„Плачам веќе пет дена“: Џејла Рамовиќ проговори за раскинувањето, а потоа откри детали од нејзината приватност (фото) 

Познатата пејачка Џејла Рамовиќ откри бројни детали за својот приватен живот. Џејла Рамовиќ ја освои публиката на натпреварот „Ѕвездите...
Радио Милева

Чизми до колена, кошула и мини здолниште: Џејла Рамовиќ со една фотографија го привлече вниманието на сите (фото)

Победничката на „Ѕвездите на Гранд“ Џејла Рамовиќ ги напушти студиите во Шпанија за да работи на својата музичка кариера. Џејла е многу...
Радио Милева

Џејла Рамовиќ ги напушти студиите во Барселона: Еве зошто пејачката реши да се откаже од образованието (фото)

Откако победи на „Ѕвездите на Гранд“, многумина очекуваа дека Џејла Рамовиќ ќе продолжи да ја гради својата музичка кариера. Сепак,...
Радио Милева

Денес важи за една од најубавите на Балканот, а погледнете како изгледаше Џејла Рамовиќ пред „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Пејачката Џејла Рамовиќ победи на натпреварот „Ѕвезде Гранда“ во 2019 година, кога започна нејзината музичка кариера. Сепак, малкумина...
Радио Милева

Џејла Рамовиќ ги засени светските убавици во Венеција: Пејачката прошета по црвениот тепих во комбинезон со интересен детаљ (фото)

Свечено беше отворен јубилејниот 80. Меѓународен филмски фестивал во Венеција, кој ќе трае до 9 септември. На овој гламурозен црвен тепих...
Радио Милева

Овие ѕвезди беа на мета на опсесивни обожаватели: Ги демнеа, испраќаа морничави писма, се преселија во нивните маала, а една од нив беше и  „Ѕвезда на Гранд“ која сите ја знаете (фото) 

Познатите личности покрај славата која носи многу фанови кои им се восхитуваат, понекогаш поминуваат и низ грди моменти и другата страна...
Радио Милева

Џејла Рамовиќ во мини фустан: Пејачката секогаш е закопчана до врат, но сега покажа повеќе од вообичаено (фото)

Победничката на „Ѕвездите на Гранд“ Џејла Рамовиќ често добива комплименти за нејзиното воспитување, однесување во јавност и пеење,...
Радио Милева

Се шпекулираше дека е во врска со Марија Шерифовиќ, но сега Џејла Рамовиќ за првпат покажа дека ужива во машко друштво во Дубаи(фото)

Џејла Рамовиќ на својот Инстаграм профил објави фотографија со извесен Исак, која ги натера сите да се запрашаат дали тоа е новиот партнер...
Радио Милева

Им приреди изненадување на сестрите: Џејла Рамовиќ направи нешто необично на настап, а публиката осана во чудо

Од кога зачекори во поп музиката, најголем поддржувач и ветер во грб на Џејла во нејзината кариера се нејзините сестри Шејла и Лејла,...