кариера

Пронајдени се 154 резултати на тема „кариера“
Радио Милева

Филип Живојиновиќ имал барање од Прија за кое таа не сака ни да слушне, а во несогласувањето се вмешала и Брена?! (фото)

Недоразбирањето меѓу Прија и Филип за „важна“ работа ги полни порталите во регионот. Александра Пријовиќ постигна неверојатен успех...
Радио Милева

Никола Роквиќ открива како популарноста на Маринко влијаела на неговата кариера:„Останав присебен и нормален“

Никола Роквиќ отсекогаш бил под будното око на јавноста поради неговиот татко Маринко, по чии музички стапки подоцна и самиот тргнал. Никола...
Радио Милева

Јована Јоксимовиќ проговори за своето детство, вака пораснала водителката, а еве на што ја принудиле родителите (фото) 

Водителката Јована Јоксимовиќ ја започна својата телевизиска кариера пред дваесетина години, а покрај успешната кариера може да се...
Радио Милева

Кога го достигна врвот во креирата, Никол Кидман го живеела најтешкиот период во приватниот живот – причината е Том Круз (фото)

Актерката Никол Кидман зборуваше за периодот на нејзиниот развод од актерот Том Круз. Во тоа време, таа беше на врвот на нејзината кариера. Пред...
Лице в Лице

Калиопи ја резимира 2023 година во екслузивно интервју за Вистина: „Без оглед на тоа каква планина ми тежи на плешките, јас мирно ги затворам очите“

За нашата поп -пејачка Калиопи редовно се залепени епитетите дива, кралица, најдобра… што таа во неколку наврати кажала дека нема проблем...
Радио Милева

На Мерил Стрип првата голема љубов и почина на раце, а од вториот сакан се разведува по четири ипол децении брак (фото)

Според многу статистики, таа е најголемата актерка на сите времиња, собори безброј рекорди во светот на седмата уметност, знае се и сè...
Радио Милева

Боба Живојновиќ, сопругот на Лепа Брена проговори за приватноста и откри детали од нивниот заеднички живот (фото)

Слободан Боба Живојновиќ, поранешен тенисер и сопруг на пејачката Лепа Брена, зборуваше за својата кариера и за односот со сопругата.  Боба...
Лице в Лице

Антониа Гиговска со прво медиумско обраќање по породувањето ексклузивно за Вистина.мк: „Кога го видов тоа носе се заљубив на прв поглед“

14-ти јули, денот кога пред два месеци  за пејачката Антониа Гиговска и за нејзиниот сопруг, музичарот Роберт Спасенцоски се промени...
Радио Милева

Иако за себе тврди дека е пресметана, самоуверена, лојална, храбра, ѕверка… сепак на македонската пејачка не и се баш сите по мерка: Кој ја „извади од патики“ Кристина Димитри, па „меѓу редови“ му праќа скриени пораки? (ФОТО)

Кристина Димитри прилично самоуверено тргна да прави пејачка кариера и во Македонија и надвор од неа… Дали е на добар пат ќе покаже...
Радио Милева

Поради здравствената состојба популарната пејачка оди во пензија: Селин Дион повеќе нема да застане пред публиката (фото)

Светски популарната пејачка, Селин Дион, која во декември 2022 година во шокантно соопштение до јавноста откри дека и е дијагностициран...
Радио Милева

Српската актерка поминала два месеци заедно со Бред Пит, а изненади со тоа што има да го каже за него (фото)

Кариерата на Бред Пит, еден од најценетите холивудски актери, започна пред повеќе од триесет години, а неговиот импресивен опус вклучува...