лепа брена

Пронајдени се 552 резултати на тема „лепа брена“
Радио Милева

Боба Живојиновиќ: „Откако престанав со тенисот, иако јас го направив „Гранд“, цел живот сум само сопругот на Лепа Брена“ (ФОТО)

Боба Живојиновиќ и Лепа Брена денеска се успешни во бизнисите кои ги водат, а познато е какво чудо направија со продукцијата „Гранд“....
Радио Милева

Лепа Брена носи 50.000 евра само на раката: Погледнете го луксузниот часовник чија цена е цело богатство (фото) 

Лепа Брена води многу луксузен живот, кој често го покажува на социјалните мрежи. Покрај убавите патувања и далечните дестинации на...
Радио Милева

Исплива стара фотографија од Лепа Брена каде ќе се воодушевите од нејзиниот стајлинг, а тешко ќе ја препознаете (фото)

Убавата Брена зад себе има повеќедецениска кариера, а откако стана дел од забавната сцена, привлекува големо внимание. Нејзините интересни...
Радио Милева

Оваа жена е сестра на Лепа Брена: Многумина досега не ја виделе, а сличноста меѓу нив проценете ја сами (фото)

Пејачката Лепа Брена, односно Фахрета Живојиновиќ, е многу приврзана за својата сестра Факета, која скратено ја нарекуваат Фара, а која...
Радио Милева

Брена носи чанта која покажува колку и се може, чини илјадници евра, а за истата се чека ред дури до шест години (фото)

Регионалната музичка ѕвезда Лепа Брена пристигнала да ја снима новогодишната програма на Радио-телевизија Србија во лежерно, но многу...
Радио Милева

Неда Украден и Лепа Брена заедно на снимање на новогодишната емисија – нивното појавување ја остави публиката без здив (фото) 

Пејачките Лепа Брена и Неда Украден се појавија на снимање на новогодишната програма, а нивното појавување ги остави без здив сите присутни. Брена...
Радио Милева

Александра Пријовиќ се распадна од емоции и не можеше да ги задржи солзите – пејачката и се заблагодари на Лепа Брена што ја гледа како своја ќерка (видео)

Пејачката Александра Пријовиќ ја продолжи концертната турнеја „Од исток до запад“, а синоќа го одржа својот  четврти по ред спектакл...
Радио Милева

„Неправдата е нешто што боли“: Вистината за врската на Драгана Мирковиќ и Лепа Брена повеќе не е тајна (фото) 

Музичката ѕвезда, Драгана Миркови важи за една од најголемите музички ѕвезди на овие простори, а истиот статус го ужива и легендарната...
Радио Милева

Филип Живојиновиќ има брат кој го крие: Тој е познат кошаркар, а ќе ви се „сврти“, колку е убав и згоден (фото)

Филип Живојиновиќ, сопругот на Прија  покрај браќата Стефан и Виктор, од страната на мајка си Марија има брат и сестра Ива. Имено, пред...