концерт

Пронајдени се 591 резултати на тема „концерт“
Мегафон

Јелена Розга одржа спектакуларен концерт во Скопје: Визуелно-музички спектакл, преполна сала и публика што од прва до последна песна пее и танцува со ѕвездата

„Последниот пат кога бев во Скопје бев во салата „Борис Трајковски“ и си помислив ‘кога би имала јас концерт овде’… и ете желбата...
Мегафон

Аудиовизуелен концертен спектакл: Јелена Розга оваа сабота во Скопје доаѓа во рамките на турнејата „Минут срца мог“

Остана уште малку до најавениот најголем аудиовизуелен концертен спектакл месецов – концертот на хрватската поп пејачка Јелена Розга,...
Радио Милева

Три месеци по трагедијата на нејзиниот концерт Калиопи го отпеа ветеното во Белград: „Во контакт сум сум со семејството на несреќната жена“ (фото)

Серијата концерти на нашата ултра позната и обожувана регионална музичка ѕвезда Калиопи беше прекината поради еден немил настан. Имено,...
Мегафон

Одбројувањето до концертот на Јелена Розга во Скопје започна: „Едвај чекам да дојдам во таа за мене посебна сабота“

Одбројувањето до најголемиот и најубавиот аудиовизуелен музички спектакл во месецот на виното и љубовта може да почне – затоа закружете...
Радио Милева

Заради новогодишниот концерт на Здравко Чолиќ, градоначалникот на Дубровник добил заканувачко писмо: „Ќе го преораме целиот страдун со динамит, а тебе ќе те обесиме на јарбол“ (ФОТО)

Градоначалникот на Дубровник Мато Франковиќ на социјалната мрежа Фејсбук објави заканувачки писмо кое го добил поради новогодишниот...
Радио Милева

Милица Тодоровиќ среде концерт се расплака на сцената: Напливот на чувства и љубовни емоции си ја зедоа цената (ВИДЕО)

Популарната српска фолк пејачка Милица Тодоровиќ новогодишните празници како и повеќето нејзини колешки ги помина работно. Некогашната...