почеток

Пронајдени се 31 резултати на тема „почеток“
Радио Милева

Тотално непрепознатлив: Српскиот пејач вака изгледаше на почетокот од кариерата, а потоа стана голема фолк ѕвезда (ФОТО)

Тој е еден од најпознатите и најпопуларните пејачи на народна музика во регионот. Пејачката кариера ја започна во далечната 1972 година...
Мегафон

Подготовките за „Макфест 2023“ во полн ек, фестивалот го доби и годинешниот слоган: „38 години Макфест – фестивалска симфонија за цела Македонија“

Годинешново 38-мо издание на фестивалот на забавна музика „Макфест 2023“ во Штип ветува уште посодржајна и поатрактивна музичка понуда...
Радио Милева

„Ќе оставам некои луѓе“: Тамара Тодевска прави чистка во старата година и 2023-та ја почнува со радикален чекор (фото)

Годината која изминува, а и се бројат уште само неколку дена, за пејачката Тамара Тодевска веќе е сублимирана со она што се случи и донесе...
Радио Милева

Денес е секс бомба, а вака изгледаше кога почнуваше во „Ѕвездите на Гранд“: Теа Таировиќ би ја „запалила“ оваа видео-снимка да може (ВИДЕО)

Теа Таировиќ моментално важи за една од најангажираните пејачки на естрадната сцена, а веќе подолго време ја следи и „титулата“ кралица...
Радио Милева

Започна снимањето на новата сезона на „Брза кујна“ без шеф Марк: Водителката Сања и шеф Никола позираа со новиот готвач (фото)

Пред крајот на летото веќе започна снимањето на осмата сеозна на популарното кулинарско шоу „Брза кујна“ кое се емитува на телевизија...
Љубов и Секс

Не се надевај на напредок: Ако мажот се однесува вака на почетокот на врската, трчај подалеку колку што те држат нозете

Жените го споделија своето искуство. Ако случајно изгубите интерес за маж и не сте сигурни зошто, побарајте причина во искуствата на...
Радио Милева

„Жена од гума“: Лепа Брена пред новинарите покажа дека се уште може да ги крева нозете како на почетокот од кариерата (фото)

Пејачката Лепа Брена организираше дружење со српските новинари, пред кои ги демонстрираше своите вежби за размрдување. Не секој може...
Радио Милева

Ќе ги препознаете ли: Протече фотографија од Тања Савиќ и Милица Тодоровиќ од нивните почетоци

Регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ важи за едно од најгледаните шоуа во регионот, а од секоја сезона излегува по некоја ѕвезда. Пејачката...