карлеуша

Пронајдени се 251 резултати на тема „карлеуша“
Радио Милева

Карлеуша им се „с’сна“ на хејтерите, па ги почести приврзаниците со ретроспектива на нејзината најбрутална голотија (ФОТО)

Јелена Карлеуша  одново е во центарот на вниманието не само поради нејзините уникатни креации кои понекогаш речиси и ништо не сокриваат,...
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска исто како Карлеуша – веќе нема што од себе да соблече: Пејачката во новата еротска фотосесија – „пиштол гола“! (ФОТО)

Оваа битолчанка е дефинитивно феномен. Нема свои песни, а зема најголем бакшиш, не се појавува по фестивали, спотови, музички емисии,...
Радио Милева

Карлеуша нема веќе што од себе да соблече: Пејачката – топлес, за да предизвика нов „еротски земјотрес“ (ФОТО)

Јелена Карлеуша неодамна на јавноста и претстави два нови албуми, „Алфа“ и “Омега“, но и сосема нов изглед. Најпрвин русокосата ја...
Радио Милева

Танчарката на Карлеуша е расна убавица со секси задница: Атрактивната Ива по танга бикини во базенот ќе ви го разубави денот (ФОТО)

Атрактивната Ивана Ива Стевановиќ многумина ја познаваат како една од девојките на танчарската група на Јелена Карлеуша. Сексапилната...
Радио Милева

„Не поместувам граници, сега ги рушам“ – Прво огласување на Јелена Кралеуша по објавувањето на албумот (фото)

Јелена Карлеуша по единаесет години го издаде својот 11-ти албум насловен „Алфа“. Многумина се изненадија кога го видоа првиот спот...
Радио Милева

На Карлеуша и го откажаа настапот во Хрватска, а белградската „мала од скандала“ збесна: „Ова е примитивизам, расизам, шовинизам, фашизам, кретенизам, идиотизам…“ (ФОТО)

Јелена Карлеуша требаше да настапи во Хрватска, на островот Барбаринац, но надлежните органи и  го откажаа концертот. Јелена Карлеуша...
Радио Милева

Кристина Димитри (с)облечена како Карлеуша: Со жешките пози и расните атрибути што природата и ги дала, тетовската убавица налик на „белградската мала од скандала“ (ВИДЕО)

Кристина Димитри(евска) по долгата пауза се врати на сцената. Постот со настапите е прекинат, а и “дисхармонијата“ во комуникацијата...
Радио Милева

Ова се сите (официјални) мажи во животот на Карлеуша: Ќанда, Кариќ, Мариќ, Тошиќ… Врањеш и останатите „за една употреба“, не ги броиме (ФОТО)

Јелена Карлеуша е една од најконтроверзните пејачки на српската и регионалната естрада. Поради своето однесување, скандалозните изјави...
Радио Милева

Карлеуша удри по Цеца, ама и по Војаж: „Сигурно не е свесен, инаку кој би отишол да им пее на „убијците на својот татко?“ (ФОТО)

Хелена Оцокољиќ, ќерката на Лидија Оцокољиќ сестрата на Цеца Ражнатовиќ, го прослави својот 18-ти роденден, а гостин изненадување на...
Радио Милева

Јелена Карлеуша во комбинезон од провидна тантела, а под него „пиштол гола“: Божем црно па не се гледа, а тоа боде очи, срце да ти искочи! (ФОТО)

Популарната Јелена Карлеуша не престана да  прикачува фотографии кои предизвикуваат реакции и коментари кај луѓето. Пејачката барем...
Радио Милева

„Карлеуша ќе забремени по трет пат, а моќен Американец е човекот што ќе и го освои срцето“ – тврди водителката Јована Јеремиќ (ВИДЕО)

Контроверзната водителка на телевизија „Пинк“, Јована Јеремиќ, на сите им е добро позната по своите настапи и испади во медиумите,...
Радио Милева

Калиопи како Карлеуша: Додека на фанови на српската фолк дива го тетовираа нејзиниот лик на себе, обожавател на Калиопи ги истетовира стиховите на нејзината „Обои ме“ на раката (ФОТО)

Идолопоклонството е чудна работа. Особено на оние кои за своите идоли се подготвени да сторат се’, зашто безрезервно ги обожаваат,...
Радио Милева

Карлеуша во еротска долна облека, како секси бабамразица во Новата година си посака желба, која долго и недостасува: „Го сакам она што оддамна го немама, а тоа е љубов“! (ФОТО)

Српската и регонална поп-фолк дива Јелена Карлеуша уште еднаш не пропушти прилика за Нова Година да биде максимално екстравагантна…...
Радио Милева

Зејна гради кариера во предизвикувачки изданија: Младата пејачка во секси стајлинг налик на Карлеуша (ФОТО)

Атрактивната поп-пејачка Зејна Муркиќ реши да ја гради својата кариера така што покрај песните ќе и се претставува на јавноста во се...