пејачка

Пронајдени се 2887 резултати на тема „пејачка“
Радио Милева

Андријана Петрушовска со „Зајди зајди“ доминираше во „Ѕвездите на Гранд“: Изведба за ежење и восхит – „Ти си наша гордост“ (видео)

Најновото издание од шестиот круг на регионалното шоу „Ѕвездите на Гранд“ беше вистинско музичко доживување за гледачите. Како се...
Радио Милева

Теја Дора „Пред и потоа“: Стара фотографија на српската пејачка го „запали“ интернетот – Ова не е истата девојка? (фото)

Претставничката на Србија на Евровизија, Теја Дора повторно е „тема на денот“ на социјалните мрежи. Пејачката Теја Дора ќе ја претставува...
Радио Милева

Задоцнета, ама уште послатка: Свадбата на Антониа и Роберт ја собра естрадата која за младите славеше во име на љубовта – еве ги најинтересните моменти (фото)

Од содржините на Вистина неодамна имавте прилика први да дознаете дека естрадната брачна двојка Антониа Гиговска и Роберт Спасенцоски...
Радио Милева

Андријана Петрушовска е топ пејачка, ама и неоткриен топ модел: „Ѕвездата на Гранд“ како огнен Феникс во фустан од кој остава без здив (фото)

Македонија преку своите импресивно талентирани кандидати, секоја година доминира во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Успехот...
Радио Милева

Пејачката се соблече во седмата деценија: Бранка Соврлиќ ги воодушеви следбениците откако позираше во костим за капење (фото) 

Пејачката Бранка Соврлиќ со пријателите отпатува во Дубаи, а колку ужива таму сведочат нејзините објави на социјалните мрежи. Бранка...
Радио Милева

Била платена пет милиони за настап, но главната работа не ја испочитувала: Пукнал срам на свадбата на синот на најбогатиот човек во Индија (видео)

На прославата пред свадбата на синот на најбогатиот човек во Индија, Мукеш Амбани (66), пееја Анант Амбани (28), Ријана (36), а клип од нејзиниот...
Радио Милева

Во време на силиконски убавици, Антониа има поинаква перцепција: Кога ја прашаа дали сака поголеми гради, следеше неочекуван одговор (фото)

Откако им се врати на кариерата и настапите, Антониа Гиговска е турбо активна со набиена агенда низ клубови и дискотеки низ целата земја. А...
Радио Милева

Андријана Петрушовска како божица во шестиот круг од „Ѕвездите на Гранд“: Возбудливо издание на македонското девојче од кое секој сака да ѕирне што крие наметката (фото)

Атрактивна, харизматична, егзотична, а пред се’ талентирана, дарена од Бога со моќен глас кој не остава рамнодушни за да посакаат да...