Радио Милева
предница од 500 кубни

Школки наместо корсет: Катарина Грујиќ едвај успеа да ги спакува „петките“ во скап аутфит (фото) 

Школки наместо корсет: Катарина Грујиќ едвај успеа да ги спакува „петките“ во скап аутфит (фото) 

Пејачката Катарина Грујиќ едвај успеала да ја спакува предницата во корсет во облик на школка. Таа се борела со петките, но и луѓето кои и помогнале да се облече.

Скапиот аутфит ја откри витката линија на Каца која ја постигна благодарение на здравата исхрана и тренинзите. За неколку месеци ослабела 10 килограми, па и деветте фустани кои ги носела во спотот за песната „Се ќе ти платам“ одлично и прилегаат. Не штедела, платила повеќе од 10.000 евра за комбинации, бидејќи во прашање се  ревиски модели.

– Каќа донесе и неколку модели на ревијални фустани кои пристигнаа од Берлин. Еден од нив има школки наместо корсет, па стилистите едвај успеале да ги спакуваат нејзините силиконски гради од 500 кубни метри.

Сепак. вредеше, бидејќи коментарите за нејзиниот изглед се повеќе од позитивни – изјавила една од блиските соработници на Каќа и додала  дека таа се грижела и за исхраната, за да не се здебели ниту еден килограм.

Фото: printskrin/instagram/katarinagrujic.doll

Останати вести од Радио Милева