мајка

Пронајдени се 920 резултати на тема „мајка“
Радио Милева

Имал тежок живот: Мајката на Шварценегер починала на гробот на неговиот татко, а брат му загинал во сообраќајка

Познатиот актер Арнолд Шварценегер во неделата го прослави својот 76-ти роденден. Тој дента е фотографиран како влегува во куќата на...
Радио Милева

„Ќерка ми ме смени, не сум веќе онаа старата“: Тамара Милутиновиќ искрено проговори за наследничката и сопругот (фото) 

Тамара искрено проговори за својата наследничка, но и за својот сопруг, познат фудбалер. Улогата на мајка ме оплемени и ме направи подобра...
Радио Милева

Емоции, евоцирање спомени и возвишено чувство од љубов: Постарата ќерка на Сузана Турунџиева ја разнежни мајка си (фото)

Водителката, музичар и писателка Сузана Турунџиева знае да погоди директно во срце кога треба да ги најде вистинските зборови. Од тоа...
Радио Милева

Бившата ријалити и музичка „Ѕвезда на Гранд“ ја молел мајка си да не отвора профил на „Онли фанс“ страницата за возрасни (ФОТО)

Поранешниот учесник на „Ѕвездите на Гранд“, Саво Перовиќ учествуваше и во реалното шоу „Задруга“ со неговата мајка Сузана Перовиќ...
Радио Милева

Александар Јосифовски има нова песна, ама сите останаа подзинати од изгледот на оваа убавица покрај него: Не знаеш дали му е другарка, девојка, сестра или мајка? (ФОТО)

Ѕвездата на  Гранд,  македонскиот рокер Александар Јосифовски ги израдува сите со нова моќна рок балада наречена „Уште еден ден за...
Радио Милева

Двајца познати македонски музичари останаа без еден од своите родители: Почина мајката на Пере од „Нокаут“ и татко му на Перо – „Камиказа“ од „Меморија“ (ФОТО)

Овој викенд беше навистина тажен за две од најголемите македонски музички имиња и нивните семејства. Двајца познати музичари, двајца...
Радио Милева

Тамара Тодевска има терорија за мајчинството: Поучена од искуство точно знае како стојат нештата (фото)

Најважната улога која пејачката Тамара Тодевска ја има во својот живот е мајчинството. Како мајка на две деца со нивното растење станува...
Радио Милева

Сузана Гавазова знаеме како танцува, ама овој пат ни мајка Руса не остана покуса: Ориенталниот роденденски танц на мајката на ѕвездата (ВИДЕО) 

Фолк пејачката Сузана Гавазова редовно ги полни кратките приказни на социјалната мрежа „Инстаграм“ со нејзини провокативни фотографии...
Радио Милева

Славната манекенка скршена од болка по смртта на мајка си: „Ќе се сретнеме во сништата, те сакам!“ (фото)

Познатата манекенка Жизел Бундхен со објава на Инстаграм се прости од својата мајка, која почина пред неколку дена на 75-годишна возраст,...
Радио Милева

Славица и Станија како да се сестри: Мајката на старлетата се соблече во бикини па покажа колку добро изгледа и на 60 години (ФОТО)

Мајката на старлетата Станија Добројевиќ неодамна зачекори во седмата деценија, а нејзиниот изглед остава без зборови.   Имено, Славица...
Радио Милева

„Сопругот ми рече бирај, плејбој или брак“: Сузана Манчиќ се фотографираше гола, па откри низ што поминала (фото) 

Водителката Сузана Манчиќ позираше за српскиот Плејбој кога имаше 48 години, а само неколку години претходно доби понуди од хрватските...
Радио Милева

Кај Елеонора Миљковиќ убавината не е случајна: Две сестри и една мајка за три генерации убавици од различни возрасти (ФОТО)

Во далечната 1998 акко кукличка од продавница за детски играчки, дотерана и „накинџурена“ строга, како да е многу повозрасна… Година...