задруга

Пронајдени се 351 резултати на тема „задруга“
Радио Милева

Бившата ријалити и музичка „Ѕвезда на Гранд“ ја молел мајка си да не отвора профил на „Онли фанс“ страницата за возрасни (ФОТО)

Поранешниот учесник на „Ѕвездите на Гранд“, Саво Перовиќ учествуваше и во реалното шоу „Задруга“ со неговата мајка Сузана Перовиќ...
Радио Милева

„Ми беше тешко“: Анабела призна колку страдала поради учеството на Луна и нејзината конкуренција во „Задруга“ (фото)

Луна Ѓогани беше во центарот на скандалот кога стапи во врска со оженетиот пејач Слоба Радановиќ во првата сезона на „Задруга“. Нејзината...
Радио Милева

Моника Јовановска – македонската учесничка во „Задруга“ ја шокираше јавноста со Инстаграм објава: „Ќе ги објавам сите политичари што ми праќаат непристојни предлози и недолични фотографии“ (ФОТО)

Моника Јовановска, јавноста ја запозна како уште една македонска ученичка во најгледаното ријалити „Задруга“, поточно во неговата...
Радио Милева

Победничката на „Задруга 6 “,  ги загрижи фановите: Александра Николиќ откри дека има здравствен проблем (фото) 

Александра Николиќ со денови не се чувствува добро и не е активна на социјалните мрежи, што ги загрижи нејзините фанови, а сега се огласи...
Радио Милева

Некогаш статираше во евтини музички спотови, а сега е елитна ТВ водителка: Ана Радуловиќ многу добро знае каде тера – неодолив сексапил за врвна кариера (ФОТО)

Ана Радуловиќ денес е популарна ТВ водителка која од ден на ден привлекува се’ повеќе внимание. Сопругата на фолкерот Мирче Радуловиќ...
Радио Милева

„Подготвувам шејк по рецепт на Новак Ѓоковиќ и изгубив 9 килограми“ – Ријалда не јаде по 16 часа, а потоа конзумира само зеленчук (фото)

Поранешната учесничка на реалното шоу „Задруга“ Риалда Карахасановиќ вели дека ослабела девет килограми со помош на диетата на Новак...
Радио Милева

Македонската убавица и топ модел ќе биде дел од најпопуларната ријалити Елита: Александра Накова влегува во новата сезона на „Задруга“?

Иако по трагичните настани во основното училиште „Рибникар“ во Белград имаше мноштво обвинувања, повици, апели, кампањи, па дури и...
Радио Милева

Александра Николиќ е шестата победничка на реалното шоу „Задруга“ и добитник на наградата од 50.000 илјади евра (видео)

Водителката Душица Јаковљевиќ застана со Алекснадра Николиќ и Ана Ќурчиќ за да го прогласи победникот на „Задруга 6“. Душица откри...
Радио Милева

Водителката на „Задруга“ изнесе детали каков крај не очекува: Душица Јаковљевиќ со детали за финалето (ФОТО)

Водителката на „Задруга“ Душица Јаковљевиќ пред финалето ги сумираше впечатоците и искрено проговори за учесниците, меѓучовечките...
Радио Милева

Најзгодната баба во Србија вака ја одржува славата: Љуба Пантовиќ го покажа меѓуножјето откако ја крена ногата над главата (ФОТО)

Мајката на поранешната „задругарка“ Александра Суботиќ, и самата учесничка во најгледаното регионално ријалити, Љуба Пантовиќ, иако...