изглед

Пронајдени се 811 резултати на тема „изглед“
Радио Милева

Билјана Дебарлиева како градинарака: Издание во кое никогаш ниту сте ја виделе, ниту ја замислувате (фото)

Почетокот на месец март беше јасен сигнал за старт на пролетната припрема на градините. ТВ водителката Билјана Дебарлиева преку социјалните...
Радио Милева

Андријана Петрушовска како божица во шестиот круг од „Ѕвездите на Гранд“: Возбудливо издание на македонското девојче од кое секој сака да ѕирне што крие наметката (фото)

Атрактивна, харизматична, егзотична, а пред се’ талентирана, дарена од Бога со моќен глас кој не остава рамнодушни за да посакаат да...
Радио Милева

Поглед кон вистината: Сара Мејс го победи еден од најголемите женски комплекси и јавно покажа колку навистина тежи на вага (фото)

Сара Мејс е една од храбрите дами и тоа од познатите кои воопшто немаат проблем да ги покажат недостатоците, а од комплекси во поглед...
Радио Милева

Сестрите Кардашијан би направиле се’ за совршен изглед: Ова се најлудите работи што ги прават за да ослабат (фото)

Иако се обидуваат да го подобрат својот имиџ, многумина веруваат дека повеќето од нарушувањата во изгледот и исхраната во Америка, потекнуваат...
Радио Милева

Поради изгледот на учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ жирито остро реагираше: „Следно доаѓам гола!“ (фото)

Во последната емисија на натпреварот „Ѕвезде Гранда“ натпреварувачката Милица Костадиновиќ направи хаос. Имено, таа беше критикувана...
Радио Милева

Мотивација и инспирација: Александра Јанева прати важно потстување до дамите – слика без резерва, комплекси и маскирана реалност (фото)

Поп пејачката Александра Јанева сака да биде поразлична, односно нормална во денешното време на искривена визуелна реалност која веќе...
Радио Милева

Снимка која ја разбранува јавноста: Вака изгледаше Јелена Карлеуша без силикони на свои 18 години (фото+видео)

Снимката од Јелена Карлеуша стара 28 години се појави на еден профил на Инстаграм. Јелена Карлеуша денес важи за една од најголемите...
Радио Милева

Цеца го откри своето мени и режим на исхрана благодарение на кои ја држи витката линија и не им се дава на годините (фото)

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ отсекогаш изгледала совршено, но пејачката тврди дека не е баш така. Таа открива дека во еден период имала...
Радио Милева

Вдовицата на Маринко Роквиќ не им се дава на годините: На прагот од седмата деценија се стегна во хеланки и се стави на здрав живот и вежби во тереретана (фото)

Вдовицата на Маринко Роквиќ, Славица, во октомври годинава ќе го прослави шеесеттиот роденден и ќе влезе во седмата деценија од животот,...
Радио Милева

Џан Јаман се исуши: Турскиот актер кој е миленик на жените приреди неочекувана глетка од неговото голо тело која на дамите не им се допадна (фото)

Актерот кого го нарекуваат и најпосакуваниот турски ерген, Џан Јаман, откри дека ослабел 10 килограми за 30 дена. Џан кој го гледавме и...
Радио Милева

Меган Фокс е секс симбол на новото време, но со трансформацијата што ја направи тешко дека би ја препознале (фото)

Актерката и модел Меган Фокс е миленичка на позилниот пол, таа тоа многу добро го знае и го користи онака како што и одговара со однос...