сузана гавазова

Пронајдени се 190 резултати на тема „сузана гавазова“
Радио Милева

Гавазова и Гиговска со ист имиџ: И двете пејачки со стилизирани шишки и прамени „залепени“ на челото (фото)

Познато е дека пејачките ги следат модните трендови и се грижат за својот изглед. Редовно вежбаат, се хранат здраво, посетуваат козметички...
Радио Милева

Сузана Гавазова е подобра како совршена домаќинка или секси танчарка: Погледнете па сами проценете, што подобро меша струмичката фолкерка – чорба или колкови? (ВИДЕО)

За Сузана Гавазова важи дека е ѕвезда на естрадната сцена, домаќинка по дома, посветена мајка, и одана сопруга… Или што би рекле комплетна...
Радио Милева

Гавазова и Цеца имаат иста навика и рутина за добро утро: Ова е тајната за витката линија на фолк пејачките (фото)

Освен тоа што имаат иста професија, негуваат ист жанр на музика и редовно се на сцена, српската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ и македонската...
Радио Милева

Сузана Гавазова славеше годишнина: Распеаната струмичанка ужива една деценија во брачна хармонија! (ФОТО)

Естрадните ѕвезди заради својоата професија имаат и специфичен начин на живот, кој неретко е далеку од хармоничен, особено кога е бракот...
Радио Милева

Сузана Гавазова знаеме како танцува, ама овој пат ни мајка Руса не остана покуса: Ориенталниот роденденски танц на мајката на ѕвездата (ВИДЕО) 

Фолк пејачката Сузана Гавазова редовно ги полни кратките приказни на социјалната мрежа „Инстаграм“ со нејзини провокативни фотографии...
Радио Милева

Од Тајланд во Дубаи: За Гавазова парите не се проблем – пари има за егзотични плажи и рајски острови без да штеди за вакви убавини (фото)

Уште од предновогодишниот период фолк пејачката Сузана Гавазова беше турбо активна со настапи, дојде време за пауза, одмор и секако...
Радио Милева

Гавазова и Гиговска галамеа во пакет кај Жаре Бербер: И двете без мажите не одат на настап, а открија и зошто… (видео)

Во најновото издание на „Галама шоу“, домаќинот Жаре Бербер имаше две атрактивни гостинки, едната ѕвезда од фолк сцената, а другата...
Радио Милева

Часовникот означи полноќ и промени се’: Гавазова пееше на својот роденден и тоа за пари, славеникот беше друг, а честитките ги собра таа (фото)

Славната македонска фолк пејачка Сузана Гавазова, денес 21-ви декември е славеничка на својот 44-ти роденден. Една година повеќе и со собрани...
Радио Милева

Кога Сузана Гавазова „ќе замеша“, умот ви се одзема: Струмичката фолкерка предизвика таква возбуда откако мешаше толку смело, што и оние на социјалните мрежи ги наежи… по цело тело (ВИДЕО)

Сузана Гавазова несомнено е една од најатрактивните македонски пејачки на естарадата, воопшто. Стројна, бујна, расна, атрактивна, сексапилна,...
Радио Милева

Старата – добра, новата – ултрапопуларна: Група „Молика“ ќе настапуваат без Анета, но затоа оваа позната фолк ѕвезда ќе пee на нејзино место (фото)

Откако по 22 години и брак и професионална соработка во нивната група „Молика“, музичарот Џими Мицевски и пејачката Анета Мицевска...
Радио Милева

Празничниот дух може да започне: Во домот на Гавазова со здружени сили се украсува, а еве го и резултатот (фото)

Стартот на месец декември го најавува почетокот на празничниот период и украсувањето во домовите. Се вади складираната елка, лампиони,...
Радио Милева

Сузана Гавазова откри во чие друштво е најсреќна: Еве кој и влета во кадарот додека пејачката се снимаше (ВИДЕО) 

Фолк пејачката Сузана Гавазова е од оние кои редовно посетуваат ресторани за дружба со колегите, но и со најблиските. Бидејќи е неуморна...
Радио Милева

Адријана Кеш и Сузана Гавазова имаат скриена дарба: Македонските фолкерки покажаа дека освен одличното пеење одлично им оди и со јазичното умеење (ВИДЕО)

Нова Година е на прагот, а крајот на месец ноември и почетокот на  декември како по правило се резервирани за  снимања на новогодишните...
Радио Милева

Издание во какво ја знаат само најблиските: Со бушава коса и лежерна облека – ваква е Сузана Гавазова за по дома (фото)

Една од најпопуларните и најангажираните фолк пејачки на домашната естрада, Сузана Гавазова, речиси никогаш да не сме ја виделе во опуштено...