години

Пронајдени се 155 резултати на тема „години“
Радио Милева

Емоции, евоцирање спомени и возвишено чувство од љубов: Постарата ќерка на Сузана Турунџиева ја разнежни мајка си (фото)

Водителката, музичар и писателка Сузана Турунџиева знае да погоди директно во срце кога треба да ги најде вистинските зборови. Од тоа...
Радио Милева

Вдовицата на Маринко Роквиќ не им се дава на годините: На прагот од седмата деценија се стегна во хеланки и се стави на здрав живот и вежби во тереретана (фото)

Вдовицата на Маринко Роквиќ, Славица, во октомври годинава ќе го прослави шеесеттиот роденден и ќе влезе во седмата деценија од животот,...
Радио Милева

Водителката на „Брза кујна“ не ги крие годините, ама ни тоа како изгледала пред речиси две децении (фото)

Кој вели дека бројот на годините и неколку брчки плус значат старост, а не шарм? Сепак, според некое непишано правило се вели дека дамите...
Радио Милева

Часовникот означи полноќ и промени се’: Гавазова пееше на својот роденден и тоа за пари, славеникот беше друг, а честитките ги собра таа (фото)

Славната македонска фолк пејачка Сузана Гавазова, денес 21-ви декември е славеничка на својот 44-ти роденден. Една година повеќе и со собрани...
Радио Милева

Неда Украден и Лепа Брена заедно на снимање на новогодишната емисија – нивното појавување ја остави публиката без здив (фото) 

Пејачките Лепа Брена и Неда Украден се појавија на снимање на новогодишната програма, а нивното појавување ги остави без здив сите присутни. Брена...
Радио Милева

Лила слави роденден како победничка: Со година плус, животот е уште посладок – „Бог дава, да знаете!“ (видео)

Во шестата деценија од животот Лила Филиповска многу добро знае како да си удоволи себе си. Она што најмногу го сака и редовно го практикува...
Радио Милева

Ѕвездата на „Гранд“ Зорана во скутот на триесет години постариот маж Стева: Годините не прават разлика, нема место за паника (ФОТО)

Пејачката Зорана Симеуновиќ ужива во Египет со својот 30-годишен сопруг, исто така музичар, Стева Симеуновиќ. Таа на својот Инстаграм...