неда украден

Пронајдени се 69 резултати на тема „неда украден“
Радио Милева

„Ме следат на Инстаграм, а се плашат да ми се приближат: Неда Украден и во осмата деценија не се откажува од љубовта (фото)

Легендата на поп-фолк музиката Неда Украден (73) зборуваше за тоа како мажите и се додворуваат, како и зошто тоа го прават преку пораки,...
Радио Милева

Неда Украден и Лепа Брена заедно на снимање на новогодишната емисија – нивното појавување ја остави публиката без здив (фото) 

Пејачките Лепа Брена и Неда Украден се појавија на снимање на новогодишната програма, а нивното појавување ги остави без здив сите присутни. Брена...
Радио Милева

Неда Украден издава вила во Хрватска за  2.377 евра дневно: „Бара депозит од 500 евра, забранува пушење, забави и домашни миленици“ (фото) 

Неда Украден изгради луксузна вила, на плац до нејзиното родно место, кај Имотски во Хрватска, а пејачката тој имот го издава. Имено,...
Радио Милева

За Неда Украден сѐ уште трае летото: Популарната пејачка ги воодушеви сите со новите фотографии од плажа (фото)

Популарната пејачка ја освои публиката со гласот и песните, но и со атрактивниот изглед и префинетиот стил што го негува. Неда Украден...
Радио Милева

„Ако некому му се допаѓам повеќе од нормално не е прашање за мене“ – Пејачката одлучи да ја открие вистината за врската со сопругот на Драгана Мирковиќ! (фото)

Сопругот на Драгана Мирковиќ, Тони Бијелиќ, како што се шпекулираше во старо време, бил вљубен во една од најпопуларните пејачки на бившиот...
Радио Милева

После смртта на Тина Тарнер, таа е најзгодната баба на светот – Неда Украден се прости од нејзиниот идол (фото)

Неда Украден (72) се прости од Тина Тарнер, која почина вчера на 83-годишна возраст во својот дом во Киснахт кај Цирих по долго боледување....