виена

Пронајдени се 25 резултати на тема „виена“
Радио Милева

Сите мислат дека Драгана Мирковиќ откако се омажи има изобилство, но еве каде живееле со Тони на почетокот од бракот (фото)

Домот на Драгана Мирковиќ по заминувањето од Касидол бил прекрасна куќа, која таа ја опремила со вкус. Поради професионалните проблеми...
Радио Милева

„Ако некому му се допаѓам повеќе од нормално не е прашање за мене“ – Пејачката одлучи да ја открие вистината за врската со сопругот на Драгана Мирковиќ! (фото)

Сопругот на Драгана Мирковиќ, Тони Бијелиќ, како што се шпекулираше во старо време, бил вљубен во една од најпопуларните пејачки на бившиот...
Радио Милева

Замокот на Драгана Мирковиќ стана главна туристичка атракција во Виена – фановите често го посетуваат (фото)

Познато е дека Драгана Мирковиќ живее во Виена со сопругот Тони и децата Мануела и Марко, во величествениот замок кој има посебно културно...
Радио Милева

Карлеуша како божица – oганизираше гламурозна вечера за роденденот на ќеркитe, од Душко ни трага ни глас (фото+ видео)

Пејачката Јелена Карлеуша деновиве престојува во Виена со ќерките Атина и Ника Тошиќ каде ги прославија 14-тиот и 13-тиот роденден. Како...
Радио Милева

Синот на Есма си замина од Македонија: Симеон Атанасов разочаран од односот на власта се исели од државата (ФОТО)

Музичарот Симеон Атанасов, едно од могуте посвоени деца кои легендарната Есма Реџепова – Теодосиевска ги одгледа, беше тој  кој до...
Радио Милева

Дејан Матиќ за време на терористичкиот напад во Виена бил во ресторан: „Се криевме во подрум додека да помине опасноста“

Дејан Матиќ се криел во подрумот на ресторан за време на терористичкиот напад во Виена. Кобната вечер, пејачот излегол во градот со сопругата...
Радио Милева

На оваа позната балканска пејачка кариерата и потона во амбис: Од фолк ѕвезда до корисник на социјална помош?! (ФОТО)

Пејачката Селма Бајрами живее во Виена  долги години, а како што се пишува, нејзината финансиска состојба наводно во последно време...
Радио Милева

Вдовицата на Шабан Шаулиќ наследи австриска пензија: Еве колку ќе добива месечно и зошто Шабан не плаќал придонеси во Србија, туку во Виена

Повеќе од 30 години, Шабан плаќал придонеси и  даноци во Австрија, што го направил австриски пензионер. За жал, тој не беше во можност...