Радио Милева
скромни 50 м2

Сите мислат дека Драгана Мирковиќ откако се омажи има изобилство, но еве каде живееле со Тони на почетокот од бракот (фото)

Сите мислат дека Драгана Мирковиќ откако се омажи има изобилство, но еве каде живееле со Тони на почетокот од бракот (фото)

Домот на Драгана Мирковиќ по заминувањето од Касидол бил прекрасна куќа, која таа ја опремила со вкус.
Поради професионалните проблеми за кои подоцна се пишуваше, но пред се поради големата љубов кон бизнисменот Тони Бијелиќ, таа реши да го остави луксузот и првото место на својот рај и да се пресели во Виена.

Таму, како што тврди, наишле на нови предизвици.

Иако многумина веруваат дека Драгана веднаш живеела во изобилство, тоа не е точно, а таа неодамна за првпат проговори за тој период.

– Од прекрасна куќа во Белград се преселив во стан од 50 квадрати во Виена. Воопшто не ми пречеше, пак велам, знам што е љубов – ја започна својата приказна ѕвездата и додаде:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dragana Mirković (@dragana_mirkovic)

– Не можам да кажам дека ми беше многу лесно. Без разлика што Виена е блиску и често доаѓав, тоа беше огромна промена.

– На почетокот ми беше многу тешко, дури и често плачев. Но, чудно, никогаш не помислив да се вратам, и секако дека можев, бидејќи некако почувствував дека тоа е тоа и дека треба да останам таму, па ќе видиме од сега па натаму, што ќе се случи ќе биде така – изјави Драгана која денес ги полни салите ширум светот, а за нејзините настапи секогаш се бараат билети.

И покрај тоа што живее во друга земја, тоа што направи пауза од пеењето кога ги роди синот Марко и ќерката Мануела, таа успеа да се врати на вистинското место и да ја одржи кариерата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dragana Mirković (@dragana_mirkovic)

Домот на Драгана Мирковиќ првично бил скромен имот, но многу брзо благодарение на профитабилниот бизнис на нејзиниот сопруг, ситуацијата се свртела и таа денес живее во замок.

Сите зборуваат за замокот на убавата пејачка, кој содржи бројни иновации, а тука е и гаражата со импресивен возен парк.

фото: Instagram printsecreen/ dragana_mirkovic

Останати вести од Радио Милева