имот

Пронајдени се 51 резултати на тема „имот“
Радио Милева

Сите мислат дека Драгана Мирковиќ откако се омажи има изобилство, но еве каде живееле со Тони на почетокот од бракот (фото)

Домот на Драгана Мирковиќ по заминувањето од Касидол бил прекрасна куќа, која таа ја опремила со вкус. Поради професионалните проблеми...
Радио Милева

„Љубоморните измислуваат приказни“: Џорџина Родригез ги демантираше гласините дека со Роналдо се во жестока кавга (фото)

Веќе некое време се шпекулира дека долгогодишната врска помеѓу Џорџина Родригез и Кристијано Роналдо е пред крај поради ароганцијата...
Радио Милева

Шакира му се врати на стариот живот кој го имаше пред Пике: Еве го нејзиниот имот во Мајами вреден 17 и пол милиони (видео)

По разделбата со Пике, Шакира по извесен период и разни проблеми со распадот на заедницата, таа со двата сина ја напушти Барселона. Шакира...
Радио Милева

Ѓани платил 250.000 евра за луксузен имот на брегот на Сава, па веднаш се ослободил од него, а еве и зошто (фото)

Фолк пејачот Радиша Трајковиќ ја продаде луксузна куќа на брегот на Сава, за која наводно не можел да добие градежна дозвола. Сопругата...
Радио Милева

Таа е една од најбогатите Србинки: Во секоја спална има бања, совршен стан во Париз и ќуќа во Египет уредена од свекрвата (фото)

Манекенката Аника Божиќ ал Сарај ужива во луксуз, а сега зборуваше за животот на високата нога како и за тоа како уредила стан во центарот...
Радио Милева

Сестрите на Северина ја обвинуваат дека го продала својот дел од семејниот имот и ги оштетила за 500.000 евра (фото)

Веста дека Северина Вучковиќ се степала со нејзината сестра Маријана Поповиќ во станот на нивната мајка во Сплит брзо се прошири низ...
Радио Милева

Пејачката фатена како им ја покажува на пријателите новата недвижност: Шерифовиќ купила стан во „Белград на вода“? (Фото+Видео)

Пејачката Марија Шерифовиќ со децении е под лупата на јавноста, а сега се шпекулира дека мерка нов имот. Екипата на шоуто „Папарацо...
Радио Милева

За нив нема корона криза: Kлои Кардашијан и Крис Џенер искеширале 37 милиони долари за реновирање на имотот

Реалити ѕвезда Клои Кардашијан и нејзината мајка Крис Џенер потрошиле огромно богатство за реновирање на нивниот имот во Калифорнија. Имено,...