драгана мирковиќ

Пронајдени се 202 резултати на тема „драгана мирковиќ“
Радио Милева

Сите мислат дека Драгана Мирковиќ откако се омажи има изобилство, но еве каде живееле со Тони на почетокот од бракот (фото)

Домот на Драгана Мирковиќ по заминувањето од Касидол бил прекрасна куќа, која таа ја опремила со вкус. Поради професионалните проблеми...
Радио Милева

Еве како изгледаше Драгана Мирковиќ пред 35 години: Ова буди носталгија, а овој хит и денес може да се слушне насекаде (фото)

Драгана Мирковиќ со децении важи за една од најголемите ѕвезди на Балканот и тоа е тоа повторно се покажа со одличните концерти што...
Радио Милева

„Ова е мојата последна Арена!“:  Драгана Мирковиќ низ солзи го отвори вториот концерт во Белград (фото)

Драгана Мирковиќ, по првиот спектакуларен концерт во Арена,  со својата публика во главниот град продолжува да го прославува јубилејот...
Радио Милева

Елка до плафон: Синот на Драгана Мирковиќ ја објави магичната атмосфера во замокот (фото)

Замокот на Драгана Мирковиќ е украсен со најлуксузните дрвја кои имавме можност да ги видиме оваа сезона во домовите на јавните личности. Новогодишната...
Радио Милева

„Ме молеа, имаше и солзи…“: Драгана Мирковиќ размислувала да се повлече од сцената, еве кој ја вратил (фото) 

Ѕвездата Драгана Мирковиќ  проговори за враќањето на естрадата, но и за обожавателите кои не можеа да се помират со фактот дека направила...
Радио Милева

„Кога влезе, останав без текст“: Гоца Тржан искрено проговори за првата средба со Драгана Мирковиќ (фото)

Малкумина знаат дека Гоца Тржан била една од соработниците на Драгана Мирковиќ уште кога била анонимна, уште пред групата „Тап 011“. Тогаш...
Радио Милева

„Неправдата е нешто што боли“: Вистината за врската на Драгана Мирковиќ и Лепа Брена повеќе не е тајна (фото) 

Музичката ѕвезда, Драгана Миркови важи за една од најголемите музички ѕвезди на овие простори, а истиот статус го ужива и легендарната...
Радио Милева

По долго време родителите на Драгана Мирковиќ решија да застанат пред камери: „Беше темпераментно дете, постојано трчаше“ (фото)

Драгана Мирковиќ закажа два концерта во Белград, подготовките се во тек, а само што започна шоуто „Рамо до рамо со Драган“, талент шоу...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ откри дека имала други соништа: „Не сакав да бидам пејачка, туку туристички водич“ (фото)

Истакнатата естрадна уметница Драгана Мирковиќ во емисијата Диван шоу со Иван Гајиќ изјави дека како мала била многу срамежлива и дека...
Радио Милева

Родителите не дошле, а немала ни венчаница: Погледнете во што Драгана Мирковиќ пред 23 години се омажила за Тони (фото)

Драгана Мирковиќ и Тони Бијелиќ си ветија вечната љубов на 28 септември 2000 година во Виена, но свадбата, според нивната желба, се одржа...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ со децении важи за една од најдобрите пејачки, а многумина забораваат кој беше нејзиниот заштитен знак на почетокот на кариерата (фото)

Драгана Мирковиќ долги години е на  музичка сцена и откако се појави важи за една од  најдобрите пејачки. Таа имаше хитови во секој период...