Радио Милева
вака стојат нештата

Колкава разлика во години има меѓу Цеца и Драгана Мирковиќ? (фото)

Колкава разлика во години има меѓу Цеца и Драгана Мирковиќ? (фото)

Цеца Ражнатовиќ и Драгана Мирковиќ не се во најдобри односи, а причината за тоа се уште е нејасна.
Се зборуваше дека проблемот е „преземањето на тронот“, односно дека Цеца во деведесетите ја симна Драгана од првото место на најпопуларните пејачки. Сепак, тие никогаш не го коментираа тоа.

Потоа во 2018 година се сретнале на снимањето на новогодишната програма на РТС кога Драгана и рекла на Цеци:
– Добра вечер. Дали се познаваме или не?

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @srbija_showbizz

Цеца и одговорила:

– Не знам, вие одлучете. Понекогаш се познаваме, понекогаш не.
Драгана се надоврза:

– Решив и реков „добра вечер“, а сега… Како сакаш. Јас немам таков проблем.

Подоцна Драгана во една емисија ја коментираше средбата и долгогодишниот конфликт:

– Сè датира од деведесетите, кога не беше нималку наивно и кога доживеав тешки работи од Цеца и нејзиниот тим. Отсекогаш сум избирал пат кој вклучува криење, молчење со години.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

– Дојде момент кога колешката Цеца доби забрана за настап на оваа телевизија поради некои грди работи што ги правеше на водечки луѓе.

– Само покажав каква личност сум и каков колега сум. После тоа, се се врати во нормала.

– Повторно поминував низ секакви работи од нејзините луѓе, а сите знаеме кои се тие луѓе и како помина – изјави Драгана во една емисија.

Сепак, се чини дека помирувањето на двете фолк диви е многу поблиску отколку што можевме да претпоставиме, со оглед на тоа што Цеца постојано зборуваше за успешната кариера на Драгана Мирковиќ. Таа дури ги пофали и неодамнешните концерти што ги одржа во Арена две вечери по ред.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dragana Mirković (@dragana_mirkovic)

Од друга страна, Драгана Мирковиќ неодамна ја пофали песната на Цеци за филмот „Недеља“, а освен триењето во нивната врска, дали знаевте колкава е разликата во годините меѓу двете големи ѕвезди?

Цеца е родена на 14 јуни 1973 година, а Драгана Мирковиќ е родена пет години порано, на 18 јануари 1968 година.

фото:Instagram printscreen/ srbija_showbizz/ cecaraznatovic/

Останати вести од Радио Милева