Радио Милева
возбудлив поглед

Велевска блеска со стил од привлечност и сексапил на кој тешко се одолева: „Очи в очи“ со убавата жена или со крстот меѓу градите на Елена (ФОТО)

Велевска блеска со стил од привлечност и сексапил на кој тешко се одолева:  „Очи в очи“ со убавата жена или со крстот меѓу градите на Елена (ФОТО)

Елена Велевска и покрај годините и долгиот стаж на естрадата се’ уште важи за една од најзгодните, најдобрите, најпопуларните и секако најбараните фолк пејачки кај нас.

 

Покрај несомнените вокални квалитети, нејзиниот физикус атрактивноста, телесниот раскош  со кој ја надарила мајката природа, зачинет со честите трансформации на изгледот ја направија една од најапосакуваните жени на естрадната сцена која уште од првиот ден кога стапна на сцената, па се до  ден денес ги урива стереотипите за тоа како треба да изгледаат пејачките.

 

Честите професионани фотосесии или само обичните аматерски фотографии и клипчиња кои фолкерката ги споделува,  се најдобар показател дека атрактивноста и сексапилот го красат профилот на Велевска на која и да е од социјалните мрежи. Особено кога пејачката се подготвува да оди на некој од своите настапи, на кои редовно се појавува во различни модни комбинации кои го потенцираат сиот нејзин телесен раскош и потенцијал со кој Елена располага.

 

Едноделното бело кусо фустанче на прерамки и сребрените сандали на високите потпетици беа доволни уште на прва појава Велевска да ја поттикне возбудата. Телесните пропорции  на фолкерката речиси совршени, особено за жена во нејзини години.

Долгите нозе, доволно витото тело и особено отвореното деколте се оние нешта кои пејачката ја прават заводлива, примамлива и „жешка“… Бујните гради како сочен бостан, без градник кој и не оди на ваков фустан, неодоливо мамат и како магнет на себе ги привлекуваат „влажните машки погледи“.

А погледот штом ви падне на „двете големи убавици“ особено се кочи на набрекнатите брадавици под фустанот во кој Велевска блеска и тоа со стил… Од привлечност и сексапил.

Шминката, фризурата во локни, насмевката на сочните усни и погледот на пејачката се дополнителни нешта со кои таа ја зачинила својата убавина.

Сепак, во вакво издание тешко дека  Велевска ќе можете да ја гледате в очи… Особено ако сте вистински маж, погледот ќе ви се кочи на сосема други места…

Затоа немојте да се изненадите ако во еден момент се најдете „очи в очи“ не со убавата жена, туку со крстот меѓу градите на Елена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Elena Velevska (@evelevska)

Фото: Инстаграм принтскрин/evelevska

Останати вести од Радио Милева