Радио Милева
дарежлива

Неда Украден се покажа како галантна госпоѓа – на поранешниот сопруг му остави стан

Неда Украден се покажа како галантна госпоѓа – на поранешниот сопруг му остави стан

Неда Украден неодамна проговори за својот поранешен сопруг, односно таткото на нејзината ќерка.

– Јас сум единствената жена која на својот сопруг му оставила стан. Судот ми го додели детето. Вложував од секој настап. Секој развод е грд, имаше страшни зборови, но треба да се задржи достоинството заради детето. Секогаш бев негов пријател, но и тој беше мој. Никогаш не би дозволила некој да каже лош збор против него.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Neda Ukraden (@neda.ukraden)

Знам кои му се најдобри маани. Беше многу добар човек, голем интелектуалец, за жал во светот на национализмот и примитивизмот… Не се снајде таму и страдаше поради тоа, но не сум јас крива. Ја задржавме нашата почит еден кон друг.

-Подоцна во вториот брак доживеа тешка траума, несреќа, падна во кома… 40 дена беше во кома. Му помогнав со сите средства. Сакав моето дете што повеќе да има татко кого многу го сака, како што ја сака и неа – истакнала пејачката, пренесува Курир.рс

фото:Instagram printscreen/ neda.ukraden

Останати вести од Радио Милева