копира

Пронајдени се 29 резултати на тема „копира“
Радио Милева

Тијана (не)намерно ја ископира Антониа или нивната модна дизајнерката во недостаток на инспирација на пејачките им ја подметнала истата креација? (ФОТО)

Естрадата има свои непишани правила, па покрај тоа што песната мора да ти биде хит за да биде слушана, однесувањето, ама и изгледот, имиџот,...
Радио Милева

Меган Маркл повеќе не изгледа исто: Некои мислат дека имала операција, а други шпекулираат дека ја копира Кејт Мидлтон (видео)

Војвотката од Сасекс Меган Маркл покажа нов изглед кој многумина ги потсети на Кејт Мидлтон, а за таа прилика ја промени и фризурата. Маркл...
Радио Милева

Нова „војна“ на естрадата: Елена Китиќ се поткачи со нејзината колешка поради наводна кражба на песна (видео)

Откако ќерката на Миле Китиќ, пејачката Елена Китиќ, влезе во конфликт и ја обвини колешката Марина Цветковиќ, попозната како Махрина...
Радио Милева

Дара Бубамара го ископира стајлингот на Карлеуша, но според модните експерти оригиналното парче го заменила со „фејк“ (фото)

Неодамна Дара Бубамара и Јелена Карлеуша често си разменуваа не баш пријатни зборови, а сето тоа поради ненадејната интимна врска на...
Радио Милева

Душица со необично издание во танга бикини ги запали социјалните мрежи – после Сека и Грабовиќ во зимски чизми на +40 (фото +видео)

Пејачката Душица Грабовиќ редовно објавува видеа додека танцува во бикини, па на Инстаграм објави уште едно провокативно видео, а многумина...
Радио Милева

Кој кого копира: Познатата актерка пие кафе топлес како и нашата ријалити учесничка Тара Симов, кога појадуваше исто така гола (ФОТО)

Кејт Хадсон, која во април годинава го прослави својот 43-ти роденден, направи хаос на мрежите кога објави жешка фотографија додека го...
Радио Милева

Сите се воодушевуваат на нејзиниот стил: Зошто Никол Кидман најде инспирација во плакарот на Ким Кардашијан?

Ако некогаш ви снема стилска инспирација, секогаш можете да барате нови идеи во плакарот на Ким Кардашијан, исто како Никол Кидман. Тоа,...
Радио Милева

Светската музичка ѕвезда облечена исто како и бугарската пејачка кога беше бремена: Ријана ја ископира Емилија или е само чиста коинциденција?

Бугарската фолк ѕвезда Емилија го роди своето трето дете, кое го нарече Жорина (по името на својот сопруг), но  името на ќеркичката на...
Радио Милева

„Швалерката“ на Тошиќ, ја провоцира Карлеуша: Дизајнерката Ана која ја поврзуваат со Душко, комплетно ја ископира Јелена? (ФОТО)

Неодамнешната вест дека Душко Тошиќ наводно ја изневерува Јелена Карлеуша со поранешната сопруга на пејачот Предраг Јовановиќ –...
Радио Милева

Ирена како… не, Џеј Ло како Ирена Спировска: И светот „краде“ од нас или латино ѕвездата само има ист вкус како македонската водителка? (ФОТО)

Едната светска музичка ѕвезда, другата домашна ТВ ведета… Едната латино, другата македонска убавица. Едната популарна светска пејачка...