ким кардашијан

Пронајдени се 185 резултати на тема „ким кардашијан“
Радио Милева

Елки низ целата куќа, блескав двор и многу подароци: Ким Кардашијан покажа како го украсила својот луксузен дом за празниците (фото)

Старлетата Ким Кардашијан редовно се труди да се почувствува празничниот дух во нејзиниот дом. Така беше и сега, а таа на Инстаграм објави...
Радио Милева

Ким Кардашијан ја покажа скриената тетоважа посветена на поранешното момче: Сите се прашуваат дали е реално тоа што го направила (фото)

Ким Кардашијан ги изненади сите кога на малите екрани ја покажа тетоважата која му ја посветила на своето поранешно момче. Иако еднаш...
Радио Милева

„Отсекогаш сум била кристална девојка“: Ким Кардашијан се појави облечена во кристали, а инспирација и беше познатата Мерлин Монро (фото)

Ким Кардашијан само ја проширува својата деловна империја, па сега ги здружи силите со познатиот бренд за накит Сваровски и заедно со...
Радио Милева

Шокантна трансформација на Ким Кардашијан: Тенки веѓи, кратка коса, очила и „размачкана“ шминка (фото) 

Ким Кардашијан ги изненади своите фанови кога објави фотографии за насловната страница на еден магазин на кои е целосно непрепознатлива. На...
Радио Милева

Најбогатата старлета на светот повторно вљубена: Ким Кардашијан откри кој ги исполни нејзините критериуми (фото)

Ријалити ѕвездата и милијардерка Ким Кардашијан во последната епизода од своето реално шоу откри дека се гледа со мистериозен маж,...
Радио Милева

Ким Кардашијан во фустан со 50 илјади бисери: Ријалити ѕвездата ја оправда титулата за кралица на Мет Гала (фото)

На синоќешната Мет Гала најочекуван гостин беше американската ријалити ѕвезда Ким Кардашијан. Таа се појави во креацијата на дизајнерот...
Радио Милева

Пукна тикватa по неполн месец: Фаталната манекенка го напушти поранешниот на Ким Кардашијан – уловена како се бакнува со друг (фото)

Актерот Пит Дејвидсон (29) и актерката Емили Ратајковски (31) се разделија по врската помалку од еден месец, изјави извор за „Page Six“. Пит...
Радио Милева

„Многу е тешко“: Никој не очекуваше дека Ким Кардашијан ќе сподели нешто вакво за нејзиниот екс- сопруг и за децата

Ким Кардашијан одлучи да си ја отвори душата и да раскаже колку и е тешко да се грижи за нивните четири деца со поранешниот сопруг Канје...
Радио Милева

И јавноста знае да претера: Ким Кардашијан за првпат сакаше да биде скромна, но и така не им удоволи на следбениците (фото)

Ким Кардашијан традиционално го слави Божиќ во својот дом, а како и секоја година, старлетата го уредува по нејзин вкус. Меѓутоа, оваа...
Радио Милева

Следбениците повеќе не ја толерираат провокацијата на Ким Кардашијан: „Твојата ќерка ќе го види ова!“ (фото)

Ким Кардашијан е добро позната по своите провокативни изданија и модни одлуки кои ја шокираат пошироката јавност. Старлетата сега продолжи...