празници

Пронајдени се 63 резултати на тема „празници“
Радио Милева

Не пливаше по крстот, зашто тоа не е тој празник, ама сатисфакцијата е поголема да се капеш на Бадник: Снеже Велков „на старост полуде“, ги измеша православните празници или побрза да ги слави Водици? (ВИДЕО)

Македонската ТВ водителка и екс пилатес инструкторка Снеже Велков дефинитивно има ако не чудни, во најмала рака необични навики. Особено...
Радио Милева

Празнична магија како од бајките: Александар Јосифовски го има највпечатливо украсениот дом во Охрид (фото)

Иако поминаа Нова година и Божиќ, празничниот дух се уште е тука… Празничните декорации ќе стојат се до стара Нова година и Василица,...
Радио Милева

Елки низ целата куќа, блескав двор и многу подароци: Ким Кардашијан покажа како го украсила својот луксузен дом за празниците (фото)

Старлетата Ким Кардашијан редовно се труди да се почувствува празничниот дух во нејзиниот дом. Така беше и сега, а таа на Инстаграм објави...
Радио Милева

Накова одговараше на Инстаграм прашања, па еве дали ги израдува или разочара додворувачите кога ја прашаа: „У љубов ли си уште“? (ФОТО) 

Македонската убавица и топ модел Александра Накова ужива да се релаксира во сауна или парна бања, но обожава и да ги усреќи нејзините...
Радио Милева

Празничниот дух може да започне: Во домот на Гавазова со здружени сили се украсува, а еве го и резултатот (фото)

Стартот на месец декември го најавува почетокот на празничниот период и украсувањето во домовите. Се вади складираната елка, лампиони,...
Радио Милева

Гоца Божиновска ја коментираше неправдата што ја трпи со години – сите запоставени, а само истите неколку пејачки пеат за празниците (фото)

Од пред извесно време во јавноста се шпекулира дека познати личности земаат пари за да гостуваат во емисии, а особено на мета е Нада...