песна

Пронајдени се 445 резултати на тема „песна“
Радио Милева

Татјана Лазаревска славеше роденден: На дамите не им се бројат годините, ама затоа со торта, песна, оро и чочек на тапан им ги слават родендените (ВИДЕО)

Роденден е денот што го чекаме цела година, без оглед на возраста. До душа кога сме деца ли помлади тоа некако госледат повеќе возбуди,...
Радио Милева

Лејла Рамковска ја предизвика Снеже Велков: „Стани моме да заиграш“ или сите „стари девојки“ треба да се „затворат“… а можеби и „отворат“? (ВИДЕО)

„Во здраво тело – здрав дух“, „Здрав живот – подолг живот“, „Движи се за да не заборавиш да одиш“, „Вежбањето го продолжува векувањето“…...
Радио Милева

На „Санpемо 2024“ засвирe песна од Лепа Брена, а тогаш се појави Ибра: Шоу на фудбалскиот крал на најпознатиот европски фестивал!

Златан Ибрахимовиќ иако е роден во Шведска, никогаш не ги заборави своите балкански корени. Вторпат во неколку години поранешната фудбалска...
Радио Милева

Материјални нешта, наместо искрено извини: Новата песна на Александра Јанева предизвика реакции во јавноста (ФОТО)

Македонската поп пејачка Александра Јанева минатата недела го промовираше своето ново музичко парче „Дождови“, кое е уште една во...
Радио Милева

Девојчиња ја сретнале Гоца во трговскиот центар и ја замолиле да ја испее „Градски кучки“, а ова е нејзиниот нејзиниот одговор (видео)

Пејачката Гоца Тржан го посетила белградскиот трговски центар, кога и пришле две девојки со молба. Гоца само што завршувала разговор...
Радио Милева

Нивната желба, нејзина заповед: Татјана Лазаревска навечер на сцена, преку ден во кујна, но и двете и одат одрака лесно како песна (фото)

Жена, мајка, кралица, фраза која се’ почесто ја слушаме, а на истата секогаш може да и се додадат уште неколку титули. Звучи феминистички,...
Радио Милева

Компјутерско чудо или маркетиншки трик: Во Србија „се роди“ Клеопатра – првата фолк пејачка создадена од вештачка интелигенција? (ВИДЕО)

Живееме во ера во која се помалку се дружиме меѓусебе и поминуваме се’ повеќе време на социјалните мрежи.Време во кое  читаме и учиме...
Радио Милева

Хаос во соседството – Бугарката ја ископира Србинката: Преслава не само што и ја препеа песната, туку и и’ го „преслика“ спотот на Прија (ВИДЕО)

Една од најпознатите бугарски пејачки, Преслава, ја обработи песната „Марш“ на Александра Пријовиќ. Имено, Преслава го отпеа хитот...
Радио Милева

„Никогаш повеќе нема да ја пеам на ист начин“: Теа Таировиќ го смени текстот на својата популарна песна (фото)

Теа Таировиќ пред околу шест месеци ја објави хит песната „Израел и Палестина“, а откако тие земји само влегоа во војна, пејачката донесе...
Радио Милева

Антониа Гиговска се враќа на сцена, а за старт има необично барање до фановите: „Ми требате во што поголем број!“ (фото)

По многуте медиумски написи поврзани со приватноста, за пејачката Антониа Гиговска дојде време повторно да се вратат и насловите поврзани...