желби

Пронајдени се 25 резултати на тема „желби“
Радио Милева

Нивната желба, нејзина заповед: Татјана Лазаревска навечер на сцена, преку ден во кујна, но и двете и одат одрака лесно како песна (фото)

Жена, мајка, кралица, фраза која се’ почесто ја слушаме, а на истата секогаш може да и се додадат уште неколку титули. Звучи феминистички,...
Радио Милева

Македонските ТВ водителки со новогодишни честитки: Што посакаа Лила, Вера и Милена од под елката, секоја во своја порака за 2023-та? (ФОТО)

Лила Филиповска со насмевка ја испрати старата и со благодарност ја дочека новата 2023 година, во која тврди дека сега е похрабра, помудра...
Радио Милева

„Таа мене сакаше да ми подари заби, а јас нејзе гради“: Водителот е во љубов со 25 години помлада, а ова се деталите од нивниот брак (фото)

Зоран Пејиќ Пеја и убавата бринета се венчаа пред три години на Ибица и оттогаш уживаат во секој момент од заедничкиот живот. Пеја истакна...
Љубов и Секс

Ова се најперверзните желби на хороскопските знаци, постојат работи кои ненормално ги палат (фото) 

Некои успеале да ги претворат своите желби во реалност, други се срамат да зборуваат за тоа, а трети знаат дека се лажат себеси кога негираат...
Радио Милева

Македонската фолкерка Марија Луиса Тодоровска си направи генерална проба за интервју на Инстаграм: „Сакам да бидам ѕвезда, да имам многу пари и паркинг пред станот“ (ФОТО)

Новогодишните празници се веројатно најдобриот период за заработка и „жетва на бакшиш“  кај пејачите. Кај сите, па и нашите, македонски...
Радио Милева

Еден месец пред Нова година, сопругот на македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Елена Миленковска ги откри желбите за 2022 година

Македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Елена Миленковска ужива во својата семејна идила. Имено, Елена ужива во бракот...
Радио Милева

Елеонора Миљковиќ – родена да блеска и предизвикува „слатка треска“: Македонската учесничка во „Задруга“ во нова, жешка фотосесија (ФОТО)

Скопјанката Елеонора Миљковиќ на јавноста и стана позната по нејзиното учество во реалното шоу „Задруга“. Елеонора  важеше за една...
Радио Милева

Ава Карабатиќ откри каде се’ и со кого водела љубов: Ниту во кревет, ни под туш… нејзините еротски мечти се многу поперверзни! (ФОТО 18+)

Хрватската ријалити учесничка и водителка, старлетата Ава Карабатиќ се (с)облече како секси медицинска сестра за да им даде поддршка...
Радио Милева

Вака изгледа новогодишниот амбиент во станот на Весна Змијанац, а кога станува збор за желбите, има само една

Една од најпопуларните пејачки, Весна Змијанац  првпат ги отвори вратите на својот стан и покажа како изгледа новогодишниот амбиент. Во...