Радио Милева
Новогодишни честитки, желби, пораки...

Македонските ТВ водителки со новогодишни честитки: Што посакаа Лила, Вера и Милена од под елката, секоја во своја порака за 2023-та? (ФОТО)

Македонските ТВ водителки со новогодишни честитки: Што посакаа Лила, Вера и Милена од под елката, секоја во своја порака за 2023-та? (ФОТО)

Лила Филиповска со насмевка ја испрати старата и со благодарност ја дочека новата 2023 година, во која тврди дека сега е похрабра, помудра и посилна бидејќи од старата година добила незаборавна лекција за која не била подготвена. Па затоа и  порача: „Побрзо да си оди …. доста и беше!“

Водителката на нејзиниот „Инстаграм“ објави фотографија на која позира покрај новогодишна елка со нејзиниот мачор Рагнар, а во описот напиша:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lila (@lilafilipovska)

„Заслуживме ваква насмевка од срце и јас и Рагнар . Заслуживме да и се насмееме и да ја испратиме старата година. Година која ми одржа незаборавна лекција…која скапо ме чинеше, ама истовремено сум и многу благодарна за искуството за кој не бев подготвена . Ама нели “храбрите ги прати среќата” па излегов посилна и помудра! Затоа сакам што побрзо да си оди, доста и беше !!! …. Она што ми е најбитно од се и во оваа година ми е да сум здрава и жива и да бидам опкружена само со позитивни луѓе , луѓе кои ме инспирираат и го будат најдоброто во мене .Истото ви го посакувам и Вам драги пријатели … благодарам на вашата поддршка и критика на сета љубов што ми ја давате затоа што ако Ве нема Вас и јас не би била тоа што сум…Имајте најсреќна нова година….Ве сакам …и во годинава што следува бидете ми живи и здрави…Ваша Лила“ – напиша водителката во новогодишната порака.

Лила низ смеа на следбениците на „Инстаграм“ им соопшти дека ја заслужила насмевката и не само таа туку и нејзиното милениче, кое понекогаш е и мачор – инфлуенсер.

За потсетување, Лила и минатата година водителката  во истиот амбиент ја дочека Новата Година во прегратка со Рагнар позирајќи пред новогодишната елка во пижами и без многу помпа и фанфари, а и оваа не беше нешто поразлична.

Вера Мештеровиќ која е најтазе во водителскиот ТВ занает, во работна атмосфера од студиото на „Канал 5“ ја соопшти својата новогодишна честитка, ама не само преку ТВ екраните туку и на својот Инстаграм. Долгоногата убавица и некогашна мисица, кратка, концизна и класична во желбите, посакувањата и пораките за 2023-та,  и до гледачите и до следбениците , но и до најблиските:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Vera Mesterovic (@veramesterovic)

„Годината нова 2023 да ни донесе нова надеж, убавини во домот, успеси на работното место е она кое го посакувате. Но, пред се’, здравје, љубов, многу насмевки, радости, почит кон ближните и меѓу сите нас.

Ви посакувам Среќна Нова 2023 госина“ – напиша на својот Инстаграм седната на водителското столче крај елката Вера.

Нејзината колешка од утринската програма „Здраво Македонијо“, исто така долгоногата убавица Милена Антовска – Здравковска исто така не пропушти да ја соопшти својата новогосишна порака. Секако и таа, на социјалните мрежи, осносно на својот Инстаграм, седната крај елката, најпрвин н покрај онаа „службената“, додека уште не беше накитена…

…А потоа и покрај онаа нејзината, домашната, откако Милена ја украсила со најубави лампиони и новогодишни украси,  за потоа седната покрај неа и самата да се изјасни, што тоа посакува, што очекува, на што се надева… во новата 2023-та во која, како што самата нагласува, сепак ќе остави работите да си течат сами по себе:

„Минатата година ми беше една од оние што никогаш нема да  ги заборавам затоа што се роди мојата втора љубов Јоана. Во оваа 2023-та година најискрено сакам само да сме живи и здрави, да има доволно љубов, смеење и мноооогу музика.
Исто така, сакам да имам повеќе време за да сите мои драги луѓе ги гледам што е можно почесто, а тоа значи дека ќе ми треба добра организација. Имам уште некои нешта на ум, но не сакам да пишувам реферати… Нека си течат работите сами по себе“ – спионтана е Милена во желбите.

Ете така некако ја испратија старата и дочекаа Новата 2023-та познатите македонски ТВ водителки. За некоја од нив старата беше најлошата, за некоја најдобрата година, една посакува никогаш да не се врти, другата вели вечно ќе ја памети, третата со своите желби и пораки…

Како и да е надежта прва се раѓа, а последна заминуваа па, останува да се надеваме дека посакувањата годинава ќе им се остварат…  на сите. И ним и нам и Вам!  Добредојдовте во 2023-тата!

Фото: Инстаграм принтскрин/lilafilipovska/veramesterovic/milena_antovska

 

Останати вести од Радио Милева