интервју

Пронајдени се 112 резултати на тема „интервју“
Радио Милева

Калиопи пред камери проговори за тешките моменти кога го изгубила гласот, а лекарите среде операција наишле на феномен (видео)

Нашата поп дива Калиопи годината зад нас ја заврши со многу интервјуа за домашни и регионални медиуми, почестени бевме и ние со едно...
Радио Милева

Игор Џамбазов со нешто конкретно, директно, а и за прв пат: „Ќе остане болката што не сум оставил пород, но сериозен сум да замрзнам сперма“

Во најновото празнично издание на есмисијата „Нешто конкретно“ на Снеже Велков, темата беше: Што значи да се биде Бренд во Македонија?...
Лице в Лице

Калиопи ја резимира 2023 година во екслузивно интервју за Вистина: „Без оглед на тоа каква планина ми тежи на плешките, јас мирно ги затворам очите“

За нашата поп -пејачка Калиопи редовно се залепени епитетите дива, кралица, најдобра… што таа во неколку наврати кажала дека нема проблем...
Радио Милева

Димитар Атанасовски проговори за загубата на мајка си и највредниот совет кој го добил од неа за времиња кога е најтешко (видео)

Во животот ништо не е црно и бело, ама не е ниту розово. За радио водителот и маркетинг менаџер Димитар Анатасовски и сопругата Сара Мејс...
Лице в Лице

Јован Јованов: “Имав желба уште една песна или ремикс да пуштам чисто заради мое задоволство, но не и да работам на враќање на мојата пејачка кариера како порано“

Јован Јованов, композитор, продуцент, пејач… Основач и предводник на некогаш мегапопуларната тинејџерска атракција, групата „Магија“...
Радио Милева

Во исчекување на 7-та сезона на „Преспав“ осамнаа нови снимки, а во нив урнебесен спој на Марјана како Росана заедно со Ула, Марио и инспектор Томе (видео)

Актерска екипа на популатниот македонски ситком „Преспав“ неодамна најави дека работеше на снимањата од седмата сезона. Емитувањето...
Радио Милева

Сања Савеска за последен поздрав сподели драг спомен со легендата Жарко Лаушевиќ: „Ми беше чест, почивај во мир!“ (фото)

Балканот вчера беше шокиран од смртта на легендарниот српски актер Жарко Лаушевиќ кој почина на 63 годишна возраст по кратко и тешко...
Лице в Лице

Антониа Гиговска со прво медиумско обраќање по породувањето ексклузивно за Вистина.мк: „Кога го видов тоа носе се заљубив на прв поглед“

14-ти јули, денот кога пред два месеци  за пејачката Антониа Гиговска и за нејзиниот сопруг, музичарот Роберт Спасенцоски се промени...
Лице в Лице

Васил Гарванлиев: Сцената на Долни Сарај ми предизвикува турбуленција 1000 пати поголема од онаа на „Евросонг“

Пејачот Васил Гарванлиев во интервију откри што  има посебно во фестивалите, но и што го поврзува со песната „Јовано“. Македонскиот...
Лице в Лице

Калиопи: „Јас сум многу блиска со сегашната сопруга на Ромео Грил, па не само што се дружиме, туку таа има клуч од мојот стан“ (ВИДЕО)

Македонската поп дива Калиопи Букле и  српскиот пејач Жељко Самарџиќ по белградската, во Скопје ја имаа и македонската промоција на...
Радио Милева

Елена Ристеска со порака до сите душегрижници: „Велат дека не можам да се реализирам на приватно поле, меѓутоа грешат, јас не сакам!“

Елена Ристеска со крајот на 2022 година и првите мигови од Новата 2023-та и се врати на својата музичка кариера. Неодамна издаде песна по...
Радио Милева

Лозано ја испрати старата година со песна, а во Новата го посака она што не се купува со пари (видео)

Во изминатите 365 дена од сега веќе сатарата 2022 година од нашите долгогодишни соработници од естрадниот ТВ магазин од зад сцената „Бекстејџ“,...
Радио Милева

Кога и стигнува порака од банка, јасно е од кого е трошокот: Брена откри кој во семејството најмногу се расфрла со пари (фото)

Една од најголемите музички ѕвезди на поранешна Југославија, Лепа Брена, која покрај успешната кариера е исполнета на сите други полиња,...