полиција

Пронајдени се 86 резултати на тема „полиција“
Радио Милева

„Имаше пиштол, сакаше да си пука во глава“: Александра Младеновиќ го пријави своето поранешно момче во полиција (фото) 

Пејачката Александра Младеновиќ во придружба на патрола отишла во полициска станица и дала изјава во врска со скандалот со нејзиното...
Радио Милева

Андријана Петрушовска толку ја разлутија на настап, што среде песна збесна па распали: „Помислив се снима филм, а тоа да ти било рација“… (ВИДЕО)

Македонската „Гранд ѕвезда“, Андријана Петрушовска откако одлично се претстави во најгледаното регионално музичко талент шоу, кариерата...
Радио Милева

Бугарската пејачка Марија сопругот брутално ја претепал: Исплашена и крвава фолк ѕвездата во полиција признала дека не му е прв пат физички да ја малтретира

Крвавата драма се одвивала по бруталната семејна расправија во нивниот дом во вторникот вечерта, изјавил за бугарските медиуми добро...
Радио Милева

По тепачката со сестра и Едита, Инди во нова неволја: Пејачката фатена без возачка, казната парична или затвор и нова забрана (ФОТО)

Пејачката Индира Арадиновиќ Инди утрово била запрена од сообраќајната полиција по што и е поднесена и е прекршочна пријава за возење...
Радио Милева

Бритни Спирс се врати на Инстаграм со соопштение откако и пратија полиција: „Овој пат се претера!“ (фото)

Загрижените фанови пред неколку дена и пратија полиција во домот на пејачкта Бритни спирс поради загриженост бидејќи го избриша својот...
Радио Милева

На Ристе Ристески Новата Година не му тргна со лесно: Пејачот санкциониран од полицијата, а казната ќе му потрае (фото)

На охриѓанецот Ристе Ристески или попознат како единствениот македонски победник во „Ѕвездите на Гранд“, Новата Година не му тргна...
Радио Милева

„Тој е опседнат и пореметен“: Анастасија Ражнатовиќ видно вознемирена и исплашена за својата безбедност

Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ и се пожалила на својата пријателка дека веќе некое време ја прогонува манијак, кој преку социјалните...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ била приморана да повика полиција: Безбедноста и била сериозно загрозена (фото)

Шестата епизода од „Цеца шоу“ премиерно ќе биде прикажана во петок, 11 ноември, на ТВ Блиц во 22 часот. На МТС канал 115 ќе видите како изгледа...
Радио Милева

„Прибран“ во полиција на разговор: Министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска се исплашила од ФБ статусот за продолжениот кабел на актерот Васко Мавровски, па го пријавила!

„Почитувани, би сакал да ве известам дека синоќа во 21:30 часот од страна на двајца полициски службеници бев повикан под итно да ја напуштам...
Радио Милева

Ава Карабатиќ го пријави во полиција: Старлетата тврди дека станодавецот пробал да ја напаствува и онанирал пред неа!? (ФОТО)

Ава Карабатиќ (34) и нејзиниот татко Ивица Карабатиќ поминале низ наводен терор на сопственикот на станот во кој живеела, кој наводно...
Радио Милева

Полицијата тренираше строгост врз естрадата: Со лисици и буткање во комбе како најголем криминалец, пејачот Александар Тарабунов приведен по настап во Битола!

Пејачот Александар Тарабунов во неделата, рано утрото бил приведен во битолската полициска станица а во рамки на голема акција на МВР...