снеже велков

Пронајдени се 120 резултати на тема „снеже велков“
Радио Милева

Мими Марковски и „ортаците“ на гости кај Снеже Велков: Јутјуберот и „битолската екипа“ уште на пат кон Скопје со специјална песна во Југото „ја подбраа конкуренцијата“… од Спенџарска до Лазаров! (ВИДЕО)

Она што е Стефан Лазаров за Скопје, тоа е Мими Марковски за Битола. Композитор, музички продуцент и јутјубер. Обајцата популарни македонски...
Радио Милева

Премлада за „теткица“, превозрасна за тинејџерка: Снеже Велков ќе ви објасни како изгледа жена по 42-та… или барем тие како неа! (ФОТО)

Роденден е денот што го чекаме цела година… Особено кога сме деца, а потоа? Потоа кој како! Особено, која – како! Дамите најчесто...
Радио Милева

Снеже Велков ги сподели одговорите на следбениците па откри по секоја цена: „Кои се најфаталниот маж и жена од македонската јавна сцена?“ (фото)

Имаме ли  фатални мажи и жени на македонската јавна сцена е прашањето кое го постави водителката на емисијата „Нешто конкретно“,  Снеже...
Радио Милева

И Вам „Денот на вљубените“ лесно може да ви се претвори во „ден на изневерените“, зашто мал е веков, тоа најдобро го знае Снеже Велков! (ФОТО)

Толку очекуваниот, посакуваниот, озборуваниот 14-ти февруари, дојде и помина… Кој го славеше Свети Трифун, сам во двојка-тројка, со...
Радио Милева

Лејла Рамковска ја предизвика Снеже Велков: „Стани моме да заиграш“ или сите „стари девојки“ треба да се „затворат“… а можеби и „отворат“? (ВИДЕО)

„Во здраво тело – здрав дух“, „Здрав живот – подолг живот“, „Движи се за да не заборавиш да одиш“, „Вежбањето го продолжува векувањето“…...
Радио Милева

Не пливаше по крстот, зашто тоа не е тој празник, ама сатисфакцијата е поголема да се капеш на Бадник: Снеже Велков „на старост полуде“, ги измеша православните празници или побрза да ги слави Водици? (ВИДЕО)

Македонската ТВ водителка и екс пилатес инструкторка Снеже Велков дефинитивно има ако не чудни, во најмала рака необични навики. Особено...
Радио Милева

Кога Снеже Велков готви за Бадник: Македонската водителка сама си измисли рецепт овој пат, а еве го и крајниот резултат (фото+видео)

Новогодишните и Божиќните празници се најубавите бидејќи целото семејство се собира дома и во семејна атмосфера се радува на овие денови. Македонската...
Радио Милева

Илина и Игор повторно заедно: Изразот на лицата покажа дека не им е сеедно, само остана дилемата дали меѓу нив дискретно има „нешто конкретно“? (фото) 

Во најновото издание на емисијата на Снеже Велков „Нешто конкретно“ меѓу гостите се најдоа македонскиот актер и шоумен Игор Џамбазов...
Радио Милева

Снеже Велков позираше, а ќе се зачудите со кој се’ се фотографираше: Од шишка до трегери, кој во што повеќе „се ѕвери“! (ФОТО)

Водителката на емисијата „Нешто конкретно“,  Снеже Велков неодамна се пожали дека честопати нејзината шишка и паѓа како завеса пред...
Радио Милева

Завеса пред очи: Водителката на „Нешто конкретно“ откри што конкретно ја иритира, а сепак не го менува (ФОТО+ВИДЕО)

Ако го отворите Инстаграм профилот на Снеже Велков, водителката на емисијата „Нешто конкретно“, ќе забележите дека таа воопшто не...
Радио Милева

Снеже Велков доби букет што се јаде и новогодишно пактече на кое му се израдува од дното на својата душичка, иако дарителите водителката „ја истретирале“ како да е верверичка (ВИДЕО)

На Нова Година сите и се радуваме, а на периодот пред новогодишните празници – уште повеќе. Најмногу децата,  ама и возрасните, зашто...
Радио Милева

Снеже Велков на бензинска го загуби трпението, без да го знае правилото: „Не мрдај дур не платиш!“ (ФОТО)

Македонската ТВ водителка и најпозната пилатес инструкторка Снеже Велков која многу често знае на социјалните мрежи да сподели некоја...
Радио Милева

Снеже Велков не пропушта да вежба и делници и празници, ама знаете ли што прави пред цвеќарници и расадници? (ФОТО)

И да врне и да вее и бура да коси… И лете и зиме и делници и празници на Снеже Велков денот не и почнува без утрински вежби. Тоа е барем...
Радио Милева

Ако времето надвор не ви е погодено, се надвиле темни облаци, а денот е како да го проголтал мракот, тоа сигурно значи дека Снеже Велков не се фатила за… стапот!? (ФОТО)

Македонската ТВ водителка  и екс-фитнес инструкторка, Снеже Велков откако се врати на ТВ екраните вежба само за своја душа. Но, колку...
Радио Милева

Четкар јавно ја откри тајната на охриѓани – еве како им пораснал наталитетот и кое место било главно за „правење“ деца (фото) 

На македонската ТВ водителка Снеже Велков и заврши паузата на емисијата „Нешто конкретно“, па ја започна новата сезона која веќе се...
Радио Милева

Снеже Велков сака да ве потсети на „нејзините“ 10 заповеди… не се Божји, туку се животни и подеднакво важни и вредни (ФОТО)

Библијата, таа света книга која е и најчитана и најпродавана во светот на сите времиња. Во неа многу поучни нешта, меѓу кои и познатите...