текст

Пронајдени се 17 резултати на тема „текст“
Радио Милева

„Никогаш повеќе нема да ја пеам на ист начин“: Теа Таировиќ го смени текстот на својата популарна песна (фото)

Теа Таировиќ пред околу шест месеци ја објави хит песната „Израел и Палестина“, а откако тие земји само влегоа во војна, пејачката донесе...
Радио Милева

Шакира се уште му се одмаздува на Пике: Пејачката го понижи поранешниот на настап, а овој потег ќе го здоболи (фото)

Пејачката Шакира и фудбалерот Жерар Пике одлучија да се разделат минатата година по 12 години врска во која ги добија синовите Милан...
Живот и Стил

Текст кој ќе ги расплаче мајките: Ако вашето бебе би можело да зборува ќе ви го каже ова – за сите кои ви “солат памет“

Родинини и пријатели често чувствуваат потреба да им “солат памет“ на мајките. Овој текст е прекрасен, напишан како во име на едно дете. Иако...
Радио Милева

Северина го отпеа тоа што сакаше да го каже: Пејачката го смени текстот на нејзината песна и го „поткачи“ поранешниот партнер (фото) 

Северина Вучковиќ неодамна настапи во кафеана и како и секогаш ги отпеала своите најголеми хитови. Таа на почетокот на кариерата ја...
Радио Милева

Ова е најскапиот стих на покојната Марина Туцаковиќ: За пет зборови заработила колку за стан во Белград

Покојната Марина Туцаковиќ беше текстописецот кој најмногу ја ценат пејачите. Почина на 67-годишна возраст по долго и тешко боледување. Меѓу...
Радио Милева

Аца Лукас имаше настап во емисија, па го заборави текстот на песната, па проба да се „извади“, ама… (ВИДЕО)

Видеото каде Аца Лукас ја изведува својата песна на плејбек во една емисија ги запали социјалните мрежи, не само затоа што ги заборави...
Радио Милева

Молк во студиото: Српските претставници на Евровизија текстот на победничката песна на Израел го прокоментираа како апсолутно бесмислен!

Годинешните претставници на Србија на Евровизија,  Сања Илиќ и Балканика, со нумерата на “Нови деца” го освоија 19-тото место, па...