цвеќе

Пронајдени се 42 резултати на тема „цвеќе“
Радио Милева

Јована Јеремиќ испрати порака до бројните фанови: Секој мора да се придржува кон ова кога комуницира со неа (фото)

Водителката на Телевизија Пинк, Јована Јеремиќ дефинитивно е една од најинтригантните јавни личности во Србија. Таа неодамна на јавноста...
Радио Милева

Материјални нешта, наместо искрено извини: Новата песна на Александра Јанева предизвика реакции во јавноста (ФОТО)

Македонската поп пејачка Александра Јанева минатата недела го промовираше своето ново музичко парче „Дождови“, кое е уште една во...
Радио Милева

Отстрането цвеќето од гробот на Метју Пери: Семејството неочекувано реагираше вака, а еве ја и причината за тоа (фото)

Познатиот холивудски актер Метју Пери беше погребан минатиот петок опкружен со семејството и најблиските пријатели, а цвеќињата оставени...
Лице в Лице

Интервју со македонската фудфлористка Андријана Облешевска: Крајниот “Wow” ефект е оној кој привлекува кога ќе ја доловам приказната која е замислена од клиентот (фото)

Андријана Облешевска во креативниот свет е  многу оддамна,  таа е музичарка по душа но,  по занает фудфлористка. Во шарениот свет наречен...
Живот и Стил

Најубавиот украс на велигденската трпеза: Овие три цвеќиња штитат од болести, носат среќа, успех и љубов во домот

Иако јајцата се најголемиот симбол на Велигден, а свеќите имаат многу важна улога,цветовите имаат многу важно место во празнувањето...
Радио Милева

Анастасија и Гудељ славеа годишнина од љубовта, па фудбалерот и приреди романтично изненадување, а таа се стопи од емоции: „Среќна годишнина Бубо“ (ФОТО)

Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ ја прославија првата годишнина од својата љубов, па оваа убава пригода парот ја објави на социјалните...
Радио Милева

Малечко момче во бекстејџот ја расплака Милица Тодоровиќ пред да излезе на сцена на концерт: „Да можеше ќе се вовлечеше во нејзината душа“

Некогашната победничка на „Ѕвездите на  Гранд“ Милица Тодоровиќ пред неколку дена одржа хуманитарен концерт во родниот Крушевац.   Пејачката...
Радио Милева

На концертот во Задар, Здравко Чолиќ го опсипаа со цвеќе, а на бината долета и по некој „женски сувенир“ (ФОТО)

Како што најави пред концертот, Здравко Чолиќ навистина го „запали“ Задар. Во целосно распродадената најголема спортска сала во Задар,...
Радио Милева

Еве зошто комшиите на Милена Антовска првото утринско кафе го пијат на балкон: Излези момче право на тераса… (ФОТО)

Висока, згодна, атрактивна, сксапилна… Тивка, нежна, неизбежна… што би рекле, се и телесните и карактерните атрибути што ја красат...
Радио Милева

Букет преку прозорец за бакнежи на Инстаграм: Кристина Димитриевска распаметена, па воодушевена за 8-ми Март! (ФОТО)

Денот на жената и годинава мина , како мина… Воглавно со честитки, подароци, букети цвеќе, протестен марш и потсетување дека жените...