Радио Милева
трепет на срце

Најискрената љубов: Ќе се наежите од гестот кој синот на Северина го направи за мајка си (фото)

Најискрената љубов: Ќе се наежите од гестот кој синот на Северина го направи за мајка си (фото)

За Денот на вљубените, хрватската пејачка Северина доби посебен подарок од својот син, а со тоа се пофали на социјалните мрежи.

Имено, таа од Александар доби букет црвени рози. Пејачката специјално му се заблагодари преку фотографијата објавена на Iнстаграм-профилот.

„Ти благодарам синe“, кратко напиша Северина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Инаку, во вторникот на концертот во Самобор, Северина за време на емотивната изведба на песната „Родено мое“ на сцената излезе и нејзиниот син.

фото:Instagram printscreen/ severina

Останати вести од Радио Милева