вежби

Пронајдени се 32 резултати на тема „вежби“
Радио Милева

По градник за везден: Мартија Станојковиќ умее смело секси стајлинзи да комбинира, па дури и кога вежба преферира да доминира (фото)

Откако активно почна со настапи низ клубови и дискотеки низ земјата, маладата кумановка Мартија Станојковиќ е и тоа како посветена...
Радио Милева

Лејла Рамковска ја предизвика Снеже Велков: „Стани моме да заиграш“ или сите „стари девојки“ треба да се „затворат“… а можеби и „отворат“? (ВИДЕО)

„Во здраво тело – здрав дух“, „Здрав живот – подолг живот“, „Движи се за да не заборавиш да одиш“, „Вежбањето го продолжува векувањето“…...
Радио Милева

Мајката на Хелена Роза и отиде на гости во Нов Зеланд, а таму на свои 74 години мама Роза прифати предизвик кој е за поздрав (фото)

Поминаа 7 години откако Хелена Роза заедно со семејството се пресели во Нов Зеланд, а изминатите години она што најмногу и ностасува...
Радио Милева

Илина, саканата на Џамбазов природна, без градник и со лоша фризура, ама полна со мотивација (фото)

Веќе не така нова љубовната двојка, Игор Џамбазов и Илина Арсова која редовно преку социјалните мрежи ни покажува како го минува секојдневието. Она...
Живот и Стил

Сакате БОМБАСТИЧЕН задник? Се започнува со 10 минутни вежби што треба да ги правите секој ден (ВИДЕО)

Ако сте упорни, резултатот сигурно нема да изостане Без многу напор и упорност, нема затегнато тело. А тоа особено се однесува на задникот. Сепак,...
Радио Милева

Момци пазете! Ќе ви скокне притисокот: Славната пејачка Никол Шерцингер буквално г*ла вежба во теретана (ВИДЕО)

Славната пејачка Никол Шерцингер и понатаму важи за една од најатрактивните пејачки и некогашни членки на „The Pussycat Dolls“ со оглед на...
Радио Милева

Миљана Кулиќ сосе фустан во базенот: Со широко раширени нозе – вежби за релаксација или „повик на секс“ – провокација? (ВИДЕО)

По расправијата со Јована Љубисављевиќ и Стефан Кариќ, Миљана Кулиќ реши да земе здив, па сосе фустанот влезе во базенот. Фустанот не...
Живот и Стил

Доктор советува: Неколку вежби со кои ќе го зајакнете капацитетот на белите дробови по прележување на Ковид-19

Закрепнувањето по коронавирусот, па дури и доколку сте имале полесна клиничка слика од вирусот, може да трае неколку седмици, па и месеци. Поради...
Радио Милева

По година ипол од несреќата Деа Ѓурѓевиќ за првпат ја откри повредената рака и покажа како ја враќа во форма (фото)

Една година и половина по ужасната сообраќајна несреќа, Деа Ѓурѓевиќ преку социјалната мрежа Инстаграм покажа како се враќа во форма. Таа...
Радио Милева

Снеже Велков – инструкторка по „три во едно“: Нејзините практични совети на отворено, може да ви се најдат… и „во затворено“ (ВИДЕО)

Снеже Велков е едно од оние ТВ лица кое во изгледот со години останува „Status Quo“. Како замрзната во времето, кое неминовно си тече, но...
Радио Милева

Стојне Николова и Мојсо споија убаво и корисно во карантинот: Ем ве забавуваат, ем вежбаат, ама не само песни, туку и нешто друго… (ВИДЕО)

Онлајн комуникацијата исполнета со информации, едукација и забава сакале или не, ни станува секојдневие, нов начин на живот. Во него,...
Радио Милева

Тања Јовановска Трајкова вака го троши вишокот енергија: Рекреација во изолација или… „ви кажувам народе, сети се мажу“! (ВИДЕО)

Карантинот дефинитивно прави чуда! Колку и да сме погодени од актуелната ситуација и да се чувствуваме како во „домашен притвор“, сепак...
Радио Милева

Стегната во хеланки и со голо стомаче: Елена Ристеска во опасни пози ги остави со подотворена уста и мажите и жените (видео)

Пред повеќе од 30-тина дена Елена Ристеска си даде предизвик да помине еден месец во теретана и да ја доведе својата линија во совршена...