кејт мидлтон

Пронајдени се 135 резултати на тема „кејт мидлтон“
Радио Милева

Кејт Мидлтон заврши на операциона маса: Нејзината здравствена состојба беше тајна, но сега се огласја и од палатата

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон заврши во болница и се наоѓа во лондонска клиника по абдоминална хирургијаа, соопшти денеска палатата. Таа...
Радио Милева

Меган Маркл пишува мемоари: Статусот кој го ужива Кејт Мидлтон во јавноста ќе биде под силен удар (фото)

Меган Маркл постојано зборуваше за кралското семејство и за сето она што го доживеа кога почна да излегува со принцот Хари. Од обвинувањата...
Радио Милева

Ќерка им е богата принцеза, а тие во долгови до гуша: Родителите на Кејт Мидлтон на плакати со понижувачки пораки (фото)

Нов инцидент поврзан со британското кралско семејство. Додуша, не многу директен. Родителите на Кејт Мидлтон беа цел на прилично сурова...
Радио Милева

Се’ е испланирано до најситен детаљ: Зошто војвотката Кејт Мидлтон носи три разнични големини на обувки? (фото)

Од година во година, Кејт Мидлтон привлекува внимание со изборот на обувки. Понекогаш, всушност, се чини дека салонките на нејзините...
Радио Милева

Начинот на кој Кејт и Вилијам го воспитуваат остава без зборови: Принцот Џорџ ја прекинува традицијата на кралското семејство стара повеќе од сто години

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам постојано истакнуваа дека сакаат нивните деца да растат како своите врсници. Со новата одлука повторно...
Радио Милева

Кејт Мидлтон се појави во комплет кој може да го носат и постари дами, а одлично ја истакна нејзината половина (фото)

Женското финале на Вимблдон се одржа , а многу познати личности се најдоа на трибините. Меѓу нив секако беше и принцезата Кејт Мидлтон,...
Радио Милева

Грижлива и пожртвувана: Мајката на Кејт Мидлтон пораснала во дом, сакала да биде учителка, а потоа започнала сопствен бизнис (фото)

Идната англиска кралица Кејт Мидлтон (41) важи за стилска икона во светот на сината крв. Сепак, иако има професионален советник и е научена...
Радио Милева

Меган Маркл повеќе не изгледа исто: Некои мислат дека имала операција, а други шпекулираат дека ја копира Кејт Мидлтон (видео)

Војвотката од Сасекс Меган Маркл покажа нов изглед кој многумина ги потсети на Кејт Мидлтон, а за таа прилика ја промени и фризурата. Маркл...
Радио Милева

Овие правила Кејт Мидлтон мора да ги почитува: Не смее јавно да го прегрне Вилијам, а оваа риба и е забранета до крајот на животот (фото)

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон мора да ги следи правилата кои покажуваат дека нејзиниот живот не е секогаш гламурозен, а откако...